Zdrowe witaminy dla konia

Zapewne niewielu z nas wie jak ważne jest wspieranie organizmu końskiego w ramach ciężkich treningów do zawodów. Początkujący koniarze bardzo często nie tylko niezbyt wydajnie karmią konia, ale nie dostarczają mu również odpowiednich witamin. Dlatego tak ważne jest dbanie o zbilansowaną dietę i uzupełnianie niedoborów witaminowych.

Różnorodne witaminy w diecie konia

witaminy dla koni sportowychGdy mamy konia, który trenowany jest przez nas do zawodów możemy zapomnieć, iż siano oraz trawa w trakcie wypasu nie są jedynymi opcjami, które mają znaczenie na jego zdrowie. Bardzo ważne są również witaminy dla koni sportowych, a także elektrolity, dzięki którym stan zdrowia naszego podopiecznego jest na najwyższym poziomie. Wszelkie niedobory najczęściej objawiają się niechęcią konia do wykonywania czynności, wolniejszymi reakcjami, a także szybszym męczeniem się w trakcie nawet prostego treningu. Dodatkowo koń może spinać wtedy mięśnie, co jest dla niego bardzo poważnym objawem, gdyż w trakcie ćwiczeń o wiele łatwiej o kontuzje. Dlatego tak ważne jest dostarczanie najważniejszych elementów mineralnych naszemu zwierzęciu. Przy tym należy mieć na uwadze podawanie ich według zaleceń weterynarza albo producenta, aby koń nie przedawkował ich. Objawia się to nadmiernym piciem oraz luźnym stolcem i jest bardzo rzadkie, jednak możemy mieć równie groźny wpływ na zdrowie naszego konia. Zadbajmy o odpowiednią dietę i suplementy zwierzęcia.

Jeśli nie chcemy, aby nasz koń podczas treningów upadł na zdrowiu musimy dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, która pozwoli mu na długie i ciężkie treningi bez obawy o kontuzję. Warto przy tym mieć pewność, że dostarczamy stworzeniu odpowiednie dawki witamin oraz minerałów w postaci łatwo dostępnych suplementów dla koni zawodowych.