Zdalna asystentka prawą ręką w biznesie i życiu

Jeżeli masz uczucie, że nie wyrabiasz się z obowiązkami i nie możesz ogarnąć wszystkich spraw w swoim życiu warto zastanowić się nad zatrudnieniem zdalnej asystentki. Mimo to, że w Polsce trend ten dopiero zyskuje na popularności, z każdym rokiem widzimy wyraźne zainteresowanie ludzi taką formą pomocy. Asystentka zdalna zwana inaczej wirtualną to osoba, która może wykonać dla nas wszystkie dodatkowe zadania, z którymi nie wyrabiamy się i które jej zlecimy.

Nie wyrabiasz się – zatrudnij asystentkę

pracowita zdalna asystentkaMoże być to odpisywanie na maile, wykonanie ważnych telefonów, umówienia spotkania, wprowadzenie kalendarza czy nawet regulowanie i zarządzanie budżetem danej osoby. Zakres obowiązków i forma, jaką ma to przyjąć jest uwarunkowane przede wszystkim od osoby, która zatrudnia taką asystentkę, czyli pracodawcy oraz samej asystentki. Jedyną specyfiką zawodu asystentki jako opcji wirtualnej jest przede wszystkim jej ograniczony charakter. Asystentka wirtualna może wykonać wszystkie czynności tylko za pomocą zdalnego korzystania z komputera czy też telefonu ewentualnie faksu albo drukarki. Nie wykonuje ona czynności wymagających jej obecności w jakimś danym miejscu. Niemniej jednak na rynku są i tacy asystenci, którzy potrafią odebrać dziecko ze szkoły czy też zająć się uporządkowaniem naszych rzeczy. Jak widać to bardzo wygodna opcja, pracowita zdalna asystentka, może być bardzo pomocna w tak intensywnym i kluczowym dla nas momencie w jakim aktualnie jesteśmy. Jeżeli na przykład prowadzimy firmę pracowita asystentka będzie dla nas niczym wybawienie. W tym miejscu warto się zastanowić nad tym w jaki sposób możemy znaleźć właściwą osobę do naszej pracy. Opcji jest tutaj wiele. Niemniej jednak warto jest dokonać dobrego wyboru, ponieważ będziemy powierzali jej bardzo ważne zadania do realizacji. Warto jest przeprowadzić rozmowę wstępną i zdecydować czy osoba na tym stanowisku to właśnie ta, którą rekrutujemy w danem momencie. Pomocne będą także rekomendacje.

Możemy poprosić osobę, którą chcemy zatrudnić o przedłużenie takiej dokumentacji, aby się upewnić co do jej sposobu działania i efektywności. Asystentka wirtualna, czyli inaczej zdalna to bardzo komfortowe i sprawdzone rozwiązanie dla naszego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Nie ma nic lepszego, niż powierzenie części zadań innej osobie. Zyskujemy dzięki temu czas i energię na inne zadania, które musimy wykonać.