Zastosowanie zbiorników na nawozy typu rsm

Rośliny do stabilnego i szybkiego wzrostu, oprócz odpowiednich warunków środowiskowych jak woda i nasłonecznienie potrzebują również wielu składników odżywczych które pobierają z gleby. Niestety jakość gruntów w wielu miejscach gdzie prowadzi się uprawy pozostaje uboga w potrzebne składniki. Wówczas rolnicy w celu uzupełnienia ich niedoboru stosują nawozy sztuczne jak rsm. Odpowiedni dobór zbiorników dla tych nawozów jest kluczowym elementem procesu nawożenia roślin.

Zbiorniki na nawóz rsm

zbiornik na nawóz rsmRSM to nawozy zawierające w znacznej mierze jeden z podstawowych składników odżywczych bez którego zdolność wzrostu roślin byłaby niemożliwa, lub bardzo zahamowana, stąd jego zastosowanie jest zasadne jeśli chcemy aby nasze uprawy rosły szybko, a zbiory były udane. Nawóz rsm występuje w formie płynnej co ułatwia jego rozprowadzanie po polach. Można go stosować w opryskiwaczach, lub wylewać na polu w sposób grawitacyjny. Typowy zbiornik na nawóz rsm, jest produktem z tworzywa, o dość solidnej konstrukcji. Z reguły jego pojemność waha się w przedziale od tysiąca do kilku tysięcy litrów nawozu. Często są to zbiorniki wzmocnione metalową konstrukcją ze stali lub aluminium w celu ograniczenia niekorzystnych napięć wewnątrz materiału z którego zbudowany jest zbiornik, co zwiększa jego wytrzymałość. Zbiornik na nawóz jest również przystosowany do tego, aby można było bezpośrednio z niego rozprowadzać nawóz na pola. Umieszczone na spodniej stronie zbiornika zawory wykonane z tworzywa, lub z metalu umożliwiają po otwarciu wypuszczenie nawozu na grunt. Taki zbiornik zazwyczaj ładuje się po prostu na przyczepkę ciągnika i rozlewa po polu. Oczywiście dla osób zainteresowanych zwiększeniem efektywności wylewy zaproponowano specjalną rozlewnie w formie rury z wyprofilowanymi otworami podłączanej do zaworu która zapewnia równomierny rozlew substancji na z góry określoną szerokość, którą wyznacza długość tego elementu.

Dzięki zastosowaniu zbiorników na nawóz rsm wielu rolników nie posiadających w swoim parku maszyn opryskiwacza może nawozić pola bez konieczności używania tego urządzenia. Technologia wykonania zbiornika zapewnia jego niskie koszty produkcji, co sprawia, że zamawiając nawóz często dostajemy go w gotowych zbiornikach, co ułatwia jego aplikacje.