Żaluzje fasadowe w nowoczesnych domach

Eleganckim i zarazem nowoczesnym produktem, który wpasowuje się idealnie w trendy nowego budownictwa są fasadowe żaluzje. Te produkty pomagają nam chronić wewnętrzne przed nadmiernym nagrzewaniem oraz promieniami słonecznymi, a także uzyskamy ciekawie prezentującą się fasadę. Zazwyczaj żaluzje fasadowe montujemy w nowoczesnym budownictwie, które posiada duże przeszklenie.

Czy żaluzje fasadowe to dobre rozwiązanie?

żaluzje fasadowe w WarszawieW nowoczesnym budynku bardzo często stosuje się okna, które sięgają od podłogi do samego sufitu. Pomagają one wprowadzać bardzo dużo światła dziennego do naszego mieszkania i dzięki nim zyskujemy również dużo przestronności. Jednak w okresie lata możemy mieć bardzo duże problemy związane z nasłonecznieniem mieszkania i warto wtedy zastosować nowoczesne fasadowe żaluzje, które pomogą nam chronić nasze wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem. Możemy kupić nowoczesne żaluzje fasadowe w Warszawie, które są estetyczne, a zarazem dekoracyjne. Będzie to świetny element, do którego nie zachodzi konieczność stosowania żadnych dodatkowych osłony w postaci rolet. Najczęściej żaluzje fasadowe wykonane są z aluminium i możemy je zakupić w różnych barwach, aby pasowały do naszego budynku. Świetnie prezentują się również w dużych biurowcach przeszklonych, a także w budynkach z betonu. Również właściciele domów z drewna, a także decydują się na żaluzje fasadowe. W takich żaluzjach możemy zmienić kąt położenia lameli, dzięki czemu będziemy mogli wpuszczać do środka tyle światła oraz ciepła ile będziemy potrzebować. Dzięki nowoczesnym prowadnicom oraz stalowym linkom mamy pewność, że żaluzje fasadowe to stabilny i trwały system. Żaluzje fasadowe zabezpieczone są również wysokiej jakości lakierami, dzięki czemu są odpowiednio chronione przed zniszczeniem w wyniku działania wilgoci oraz wody, a także przy intensywnych promieniach słonecznych.

Żaluzje fasadowe mogą być obsługiwane ręcznie przy pomocy korbkowego mechanizmu albo też za pomocą mechanizmu elektrycznego, w którym instaluje się specjalny silnik. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania systemu żaluzji fasadowych z automatyką pogodową oraz z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem. Dodatkową zaletą żaluzji fasadowych jest to, że poprawiają akustykę wnętrz i zmniejszają natężenie hałasu, który dobiega z zewnątrz.