Założenie domowego systemu sterującego

Kiedy zaczęliśmy planować budowę naszego domu, wiedzieliśmy, że w efekcie musi powstać budynek inteligentny. Założenie domowego systemu sterującego okazało się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy zadowoleni chyba z każdej funkcjonalności, którą nam udostępnia.

Czy warto korzystać z domowego systemu sterującego?

system sterowania domemNasz system sterowania domem został zaplanowany z dużym wyprzedzeniem, bo już na etapie projektu domu. Musieliśmy przewidzieć, gdzie należy położyć dodatkowe instalacje elektryczne, aby uniknąć później zbędnego kucia. Podstawowe funkcje naszego systemu to włączanie i wyłączanie oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach, wyłączanie urządzeń elektrycznych oraz sterowanie systemami odpowiedzialnymi za temperaturę w domu, którymi są rekuperacja, wentylacja oraz ogrzewanie podłogowe. Możemy więc na bieżąco monitorować temperaturę wewnątrz budynku i przykładowo, kiedy będziemy wracać z zimowych ferii, nagrzać przed przyjazdem. Dodatkową funkcją, którą uwielbia mój mąż, jest sterowanie głośnością dźwięku w naszym zestawi hi-fi w salonie. Wszystkie funkcje są dostępne dla nas z poziomu aplikacji mobilnej. Jednak system sterowania to nie tylko elementy wewnątrz budynku! Korzystając z aplikacji możemy zamknąć bramę garażową, a także zmienić plan podlewania w systemie nawadniania ogrodu. Korzystanie z tego systemu daje mi poczucie kontroli nad całym domem i bezgranicznego bezpieczeństwa. Jest to też bardzo duże ułatwienie i komfort, szczególnie teraz, kiedy mam pod opieką naszą małą córeczkę.

Korzystanie z domowego systemu sterującego jest bardzo przyjemne i wygodne. Nie muszę biegać na piętro, aby sprawdzić, czy na pewno wyłączyłam światło w łazience lub schodzić do garażu, żeby upewnić się, czy brama jest zamknięta. Naprawdę polecam każdemu!