Zalety promienników ceramicznych

Niezależnie od typu obiektu jednym z głównych kryteriów dzięki którym ludzie przebywający w budynku mogą poprawnie funkcjonować jest temperatura. W zależności od charakterystyki obiektu stosowane są różne źródła ciepła. W domkach jednorodzinnych najczęściej używana jest instalacja centralnego ogrzewania, gdzie źródłem ciepła jest kocioł. To właśnie w nim spalane są przeważnie paliwa takie jak węgiel kamienny czy brunatny.

Gazowe ogrzewanie przynosi oszczędności

promiennik gazowy ceramicznyW nowszych budynkach, które są zdecydowanie bardziej ekologiczne stosowane są nowoczesne instalacje bazujące na spalaniu innych paliw takich jak ekogroszek czy gaz. Wadą tych rozwiązań jest stosunkowo duży koszt początkowy, który pokrywa realizacje specjalnej instalacji przeznaczonej do użytkowania w danym obiekcie. W przypadku innych budynków niż te mieszkalne często można spotkać się z innymi metodami ogrzewania. Jest to spowodowane okresowym przebywaniem ludzi w tych obiektach. I tak powszechnie stosowanymi źródłami światła na przykład w warsztatach samochodowych są grzejniki elektryczne. Spotkać można również takie rozwiązania jak chociażby promiennik gazowy ceramiczny, które w krótkim czasie są w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę w obiekcie. W przypadku promienników ceramicznych ich bezsprzeczną zaletą jest możliwość skierowania strumienia podgrzanego powietrza bezpośrednio w miejsce, w którym pracuje człowiek. W ten sposób możliwe jest punktowe ogrzanie przestrzeni co w przypadku obiektów takich jak warsztaty może generować pewne oszczędności, które mogą sięgać kilkudziesięciu procent. Dzięki swojej konstrukcji promienniki ceramiczne z powodzeniem mogą być stosowane w wysokich obiektach. W przypadku zainstalowania tego urządzenia w budynku należy uwzględnić odpowiednią wentylację pomieszczeń.

Jest to niezbędne do poprawnej pracy promiennika. Warto również dodać, że instalacja tego urządzenia jest łatwa co w znacznej mierze skraca czas wykonywania czynności przez uprawnionych instalatorów. Samo urządzenie pracuje cicho jest ważnym aspektem w pomieszczeniach, gdzie panuje niski poziom natężenia dźwięku takich jak chociażby biuro. Promienniki ceramiczne są popularnym typem ogrzewania w zakładach, gdzie z różnych przyczyn nie może być zainstalowane tradycyjne ogrzewanie lub jest ono nieuzasadnione ekonomicznie.