Zalety klienkieru elastycznego w wykończeniu elewacji

Budowę domu kończy się najczęściej na wykończeniu wnętrz lub na położeniu elewacji. To zależy tylko i wyłącznie od inwestora. Można najpierw zająć się wykończeniem elewacji, żeby dom prezentował się ładnie od zewnątrz a dopiero potem wziąć się za robienie remontu. A tak właściwie to obydwie te czynności można robić równolegle, bo przecież zajmują się tym firmy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby robiły jedno i drugie jednocześnie.

Do wykończenia elewacji można użyć elastycznego klinkieru

klinkier elastycznyWiększość osób, która zleciła firmie budowlanej wybudowanie domu, do samego końca zwleka z podjęciem decyzji co do materiału, którym pokryta zostanie elewacja. Takie opóźnienie decyzji wynika z dwóch powodów. Najczęściej inwestorzy są po prostu niezdecydowani, ale z drugiej strony na sam koniec są w stanie określić budżet, jaki mogą na to przeznaczyć. Do pokrycia fasady budynku można użyć różnych materiałów. Ostatnio coraz popularniejszy w tym zakresie jest klinkier elastyczny, który został wymyślony ponad pół wieku temu. Jest to materiał produkowany z wykorzystaniem piasku kwarcowego i żywicy polimerowej i oczywiście kilku innych mniej znanych składników. Zalety klinkieru można by wymieniać bez końca. Doskonale imituje on cegłę i świetnie wpisuje się w coraz modniejszy dzisiaj industrialny styl wykończenia budynków. Klinkier – jak sama nazwa wskazuje – jest materiałem elastycznym, dzięki czemu pracuje wraz ze ścianą budynku, kiedy ta mimo wszystko zmienia minimalnie swoją objętość. Pokrycie elewacji elastycznym klinkierem jest o wiele tańsze od wykonania elewacji cegłą ceramiczną. Poza tym zaletą tego rozwiązania jest też to, że jest ono odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Klinkier elastyczny łatwo się czyści, dzięki czemu można we własnym zakresie dbać o czystość elewacji.

Utrzymanie takiej elewacji w czystości jest bardzo proste i wystarczy w tym celu jedynie zaopatrzyć się w najprostszą myjkę ciśnieniową. Jeśli ktoś lubi styl industrialny, czyli taki bardziej przemysłowy, to z pewnością doceni wizualny efekt elastycznego klinkieru. Na pewno zaletą jest też jego cena, dzięki czemu pokrycie fasady budynku nie będzie kosztowało zbyt dużo. Klinkier w wersji elastycznej można kupić w większości hurtowni i sklepów budowlanych.