Zalety drukowania z wykorzystaniem metody UV

Drukowanie UV stało się obecnie najpopularniejszą metodą druku cyfrowego. Pozwala na wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach, a ponadto cechuje się niezwykłą trwałością oraz jakością. Paleta barw stosowana podczas druku jest niezwykle szeroka, co pozwala na uzyskanie niesamowitej głębi kolorów na zadrukowanych powierzchniach. To właśnie dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie półprzezroczystych warstw drukowanych na szkle bądź plexi.

Charakterystyka druku UV

drukowanie uv gdańskSam proces druku UV polega na rozpyleniu warstw ciekłych polimerów na powierzchni, które zostają utrwalone dzięki emisji światła ultrafioletowego. Emitowane jest one przez lampę UV zastosowaną w urządzeniu. Powierzchnia powstała w procesie jest niczym innym jak doskonale utwardzoną warstwą plastiku. Metoda ta jest w pełni bezpieczna ze względu na brak wydzielających szkodliwych substancji. Z tego względu bez najmniejszych problemów może być wykorzystywana w zamkniętych pomieszczeniach. Drukowanie UV możemy wykorzystać na właściwie każdym płaskim materiale. Z tego względu procesowi temu poddawane są zarówno szkło, ceramika, płyty MDF, materiały PVC jak i zwykły papier. Druk pozwala na osiągnięcie niemal fotograficznej jakości, a wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej jakości głowic o niezwykłej precyzji. Powierzchnia utworzona tego rodzaju metodą jest odporna na blaknięcia podczas długotrwałej ekspozycji na słońce oraz eksploatacji podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest zatem chętnie wybierana w produkcji materiałów reklamowych, takich jak banery. Drukowane materiały mimo niezwykłej technologii wcale nie potrzebują wiele czasu, aby powstać. Druk UV sprawia, że są one gotowe w kilka chwil. Jeśli interesuje nas drukowanie uv gdańsk jest miastem, w którym spotkać się możemy z profesjonalnymi firmami zajmującymi się tego typu działalnością. Pomagają one w stworzeniu banerów reklamowych, które przyciągną uwagę nowych klientów.

Druk UV możemy wykorzystać zarówno w branży reklamowej jak i aranżacji oraz wyposażenia wnętrz. Stanowi ważny element w przemyśle meblarskim, a nawet sztuce oraz rzemiośle. Niezwykłą zaletą tej metody  jest możliwość wykonania druku wypukłego, który jest ważny dla osób niewidomych. Dzięki wysokiej odporności na warunki atmosferyczne pozwala na umieszczenie szyldów oraz tablic informacyjnych na zewnątrz.