Zalety dj-a na przyjęciu weselnym

Swojego narzeczonego poznałam podczas wakacji za granicą. Mimo że pochodzi z Hiszpanii, zdecydowaliśmy się na ślub w moim rodzinnym mieście. Bardzo mi na tym zależało, więc ucieszyłam się, kiedy doszliśmy do porozumienia. Przygotowania nie trwały wbrew pozorom zbyt długo, ale wszystko było na mojej głowie.

Czym się sugerowaliśmy przy wyborze dj-a?

dj z KatowicWspólnie z narzeczonym podjęliśmy decyzję dotyczącą oprawy muzycznej. Zależało nam, aby zagrał na weselu dj z Katowic. W związku z tym, że nasze wesele miało być polsko hiszpańskie, a wpośród naszych gości weselnych można było znaleźć różne narodowości. Właśnie z tego powodu wybraliśmy dj-a na wesele zamiast zespołu muzycznego. Ku naszemu zaskoczeniu nasze rodzimy nie były zachwycone naszym wyborem, ale nie zraziliśmy się do tego. Wesela, gdzie udział biorą różne narodowości nie są zbyt łatwymi imprezami. Zależało nam, aby każdy czuł i bawił się dobrze podczas przyjęcia weselnego. Według nas tylko dj mógł sobie poradzić z taką różnorodnością. Przy wyborze dj zwracaliśmy przede wszystkim uwagę na portfolio oraz referencje wcześniejszych klientów. W związku z tym, że zależało nam na tym, aby piosenki były w takiej samej mierze polskie, hiszpańskie, angielskie i włoskie, wiedzieliśmy, że zespół muzyczny nie poradzi sobie z tym. To właśnie dj-e są bardziej elastyczni i otwarci na potrzeby klientów. Największą różnicą jest to, że kapele trzymają się jednak repertuaru, a dj ma o wiele szerszy zakres pod tym względem. Podczas spotkania z osobą, której zamierzałam powierzyć swoje wesele, zwracałam uwagę na wszystkie szczegóły. Musicie wiedzieć, że wcześniej napisałam wszelkie pytania na kartce, żeby niczego nie zapomnieć. Tylko w ten sposób mogłam upewnić się, że nic mi nie umknęło. Ponadto śmiało mogę powiedzieć, że koszt wynajęcia dj-a jest znacznie tańszy niż gdyśmy jednak postawili na zespół muzyczny, w którego skład wchodzi kilka osób. Ceny dj-ów będą się różniły, ale są zdecydowanie niższe niż w przypadku kapel. Na koszt wpływa chociażby to, w jakim mieście ma odbyć się wesele czy czas trwania przyjęcia weselnego. 

Moi znajomi na przykład powiedzieli mi, że najbardziej odpowiada im to, że dj nie robi sobie tak często przerw tak, jak zespół grający na żywo. Ponadto czas trwania takowej przerwy trwa znacznie krócej. Ponadto nawet nie odczujemy tego, ponieważ jest w stanie ustawić sprzęt tak, że muzyka będzie grała pomimo jego nieobecności.