Zakładając firmę wybrałem biuro księgowe

Od wielu lat pracowałem dla mojego pracodawcy w oparciu o umowę o pracę. Było to dla mnie czymś zupełnie naturalnym i przede wszystkim wydawało mi się to najbezpieczniejszą formą współpracy, jaką tylko można sobie wymarzyć. Potem stało się jakoś tak, że mój pracodawca postanowił o zmianie tej formy współpracy na własną działalność, czyli samozatrudnienie. Na początku bardzo się tego wystraszyłem, ale wynikało to z tego, że nie wiedziałem niczego na temat prowadzenia własnej firmy.

Od razu udałem się do biura księgowego

tanie biuro księgowe - warszawska wolaKiedy dowiedziałem się o konieczności założenia własnej firmy to od razu postanowiłem poszukać pomocy u kogoś, kto się na tym zna najlepiej. Wiedziałem, że wszystkich informacji na ten temat mogę się dowiedzieć jedynie u dobrego księgowego lub księgowej. Mój pracodawca oferował co prawda pomoc przy wszystkich formalnościach, ale ja i tak wolałem się dowiedzieć wszystkiego u kogoś z zewnątrz. Wiadomo, że wtedy mogłem mieć pewność, że dowiem się całej prawdy na temat opłacalności takiego rozwiązania. Odwiedziłem więc polecone mi przez znajomego tanie biuro księgowe – Warszawska Wola to lokalizacja, w której się ono znajduje. Powiedziano mi tam niemalże wszystko na temat prowadzenia własnej firmy, a za taką profesjonalna poradę nic nie zapłaciłem. Jedynie pani księgowa powiedziała, że bardzo chętnie poprowadzą dokumentację księgową mojej firmy. Zaproponowano mi cenę stu złotych miesięcznie za prowadzenie mojej księgowości, na co właściwie od razu się zgodziłem. Pomyślałem, że to świetny pomysł, żeby móc zawsze korzystać z takiej rzetelnej wiedzy doświadczonych księgowych. Tym bardziej, że prowadząc własną firmę można ją rozliczać w taki sposób, żeby zapłacić jak najmniej podatku. Wszystko, co się wiązało z prowadzeniem własnej firmy, udało mi się zrealizować bez najmniejszych problemów.

Teraz pracuję już drugi rok na własnej działalności i bardzo sobie to rozwiązanie chwalę. Ma ono zdecydowanie więcej zalet niż praca na umowie o pracę, ale przede wszystkim jest to o wiele bardziej korzystne finansowo. Jeśli ma się dobrą księgową to można zapłacić naprawdę mało podatków i ubezpieczeń, ale trzeba znaleźć naprawdę rzetelne biuro księgowe. Ja znalazłem księgowych rzetelnych, a na dodatek płacę za to naprawdę niewiele.