Wytrzymałe kufry motocyklowe Shad

Z ekipą głównie jeździliśmy po okolicy, rzadko zapuszczając się dalej niż kilkanaście kilometrów od miasta. Jedynym wyjątkiem były wyjazdy na zloty i pokazy, na które nierzadko jechaliśmy z jednego końca kraju na drugi. Takie trasy były dość męczące, głównie z racji tego iż nie mieliśmy za bardzo możliwości zabrania wielu rzeczy, a wożenie plecaków czy toreb na motocyklach było niewygodne i trudne. Dlatego też z kolegami zdecydowaliśmy się wyposażyć w kufry.

Porządne kufry motocyklowe na dalekie trasy

kufry ShadWybór mieliśmy dość ograniczony, gdyż do nowoczesnych motocykli touringowych nie pasowały skórzane kufry, więc pozostawały nam tylko modele z tworzywa sztucznego. Było ich na tyle dużo, by wybór zajmował sporo czasu. Byliśmy dość niezdecydowani, po raz pierwszy musząc dobierać takie akcesoria, więc poradziliśmy się kolegów z innych ekip, którzy polecili nam kufry Shad do motocykli dalekobieżnych. Były to odporne kufry z mocnego tworzywa, o różnych pojemnościach, dostępnych w zależności od potrzeb. Do dalekiej jazdy najlepsze były duże i pojemne kufry, do których można było załadować cały podręczny bagaż łącznie z narzędziami do motocykla i kaskiem, więc do mojej maszyny wybrałem właśnie takie. Do mojego motocykla było kilkanaście dedykowanych modeli, zarówno montowanych po bokach ramy wzdłuż tylnego koła, jak i kufrów zakładanych na koniec siedzenia. Wszystkie modele były dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, zarówno zwykłych jak i bardziej rzucających się w oczy kombinacjach, aczkolwiek do swojej maszyny wybrałem kufry pod kolor, które podkreślały jej masywną i ciężką konstrukcję, nie odstając od niej malowaniem. Chciałem mieć jak największą ładowność w motocyklu, dlatego wybrałem dla siebie dwa kufry boczne o największej dostępnej pojemności i jeden tylny, nieco mniejszy, służący głównie do przechowywania kasku na postoju, oraz wożenia mniejszych drobiazgów.

Kufry te nadawały się idealnie do długiej jazdy gdyż były mocne i odporne, ale przede wszystkim zamykane szczelnie, z dodatkowym uszczelnieniem chroniącym zawartość tak przed wilgocią i zalaniem, jak i przed kurzem i pyłem podczas jazdy. Dzięki takim kufrom, jazda nawet na najdłuższe dystanse była przyjemniejsza, dzięki możliwości zabrania ze sobą wszystkich potrzebnych rzeczy.