Wytrzymała taśma do załadunków

Transportowanie dużych załadunków o niestandardowych kształtach wymaga specjalnego traktowania. W większości przypadków towary są pakowane do pudeł kartonowych, lub są luzem, jak w przypadku niektórych materiałów budowlanych. Jeżeli zawartość jest dość ciężka, to nie wystarczy zalepić kartonu taśmą samoprzylepną, bo nie wytrzyma ona obciążenia.

Wykorzystanie taśm PP 

taśmy ppW sklepach papierniczych znajdziemy szare, lub przeźroczyste taśmy, które świetnie się sprawdzają przy zaklejaniu pudeł o średniej wielkości do maksymalnie dwudziestu kilogramów. Jeżeli załadunek jest większy, to może ona być niewystarczająca i szybko pęknie w trakcie podnoszenia kartonu. Duży załadunek, wymaga odpornych taśm, lub pasów, które udźwigną ciężar. Taśmy PP są stworzone do stabilizowania i spinania załadunku o dużej masie. Jest to popularna taśma polipropylenowa, która charakteryzuje się dużą odpornością i elastycznością. Polipropylen jest tworzywem sztucznym, które posiada szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym włókienniczym, elektronicznym, a nawet samochodowym. Występuje on nawet w popularnych butelkach plastikowych i workach foliowych. Taśma doskonale się nadaje do pakowanie towarów w magazynach, hurtowniach i do spinania dużych palet z załadunkiem, aby trzymały się stabilnie podczas transportu. Taśma PP jest popularnie stosowana do pakowania małych i dużych paczek, oraz do przytwierdzania ich do drewnianych palet. Jest ona alternatywą dla taśmy stalowej, która po pewnym czasie stosowania, mogła zostawiać ślady rdzy na opakowaniach. W sprzedaży są dostępne różne rozmiary, grubości i długości taśmy, jednak najpopularniejsza jest taśma o szerokości dziewiętnastu milimetrów, grubości około jednego centymetra i o długości tysiąca stu metrów bieżących. Jest ona nawinięta na małą rolkę, aby można było ją łatwo zastosować. Możemy ją rozwijać ręcznie, albo przy pomocy bandownicy. 

Taśmy wykonane z tworzyw sztucznych są często stosowane w branży handlowej i budowlanej. O podobnych właściwościach, co taśma PP jest taśma plastikowa, która różni się tym, że jest sztywna i dość twarda, dlatego można ją używać tylko do pudeł kartonowych, ponieważ może rysować delikatne powierzchnie. Taśmę PP spina się specjalnymi klamkami, lub zaczepami, które są bardzo wytrzymałe.