Wyposażenie sklepów podologicznych

 

Kiedy otwieramy lub jesteśmy właścicielami salonu kosmetycznego, który zajmuje się pielęgnacją stóp, potrzebujemy odpowiednich kosmetyków. Nie możemy stosować tych ogólnodostępnych, gdyż źle to wpływa na ocenę naszego salonu. Szukamy więc specjalistycznych produktów, które poradzą sobie nawet w najgorszych przypadkach i dadzą sobie radę z najbardziej zaniedbanymi stopami.

Gdzie kupować produkty podologiczne?

sklepy podologiczneKażdy salon kosmetyczny zapewnia skuteczność swoich zabiegów. To właśnie dzięki odpowiednim sprzętom i kosmetykom udaje się zdziałać cuda. W każdym przypadku potrzebujemy odpowiednich i skutecznych preparatów, więc sklepy podologiczne powinny być bardzo dobrze wyposażone. Nie chodzi tutaj tylko o kosmetyki ale o narzędzia i specjalistyczne sprzęty. Kiedy wykonujemy pielęgnację stóp to jest to zabieg wielofunkcyjny. Zaczynamy od włożenia stóp do specjalnego masażera. W nim znajduje się woda oraz specjalny preparat zmiękczający, nawilżający oraz chłodzący skórę. Po wyciągnięciu stóp z masażera dokonujemy ściągnięcia martwego naskórka za pomocą ścinaka do pięt oraz elektrycznego pilnika. Następnie należy zdezynfekować stopę i to samo zrobić z drugą. Potem, jeśli zmagamy się z odciskami lub pęcherzami, kosmetyczka za pomocą odpowiednich preparatów likwiduje obolałe zmiany skórne. W innych przypadkach, na przykład grzybicy czy wrastających paznokciach, kosmetyczka również posiada odpowiedni sprzęt aby pomóc w bólu. Po zakończeniu tego zabiegu można przejść do wykonania pedicure, a do jego wykonania potrzebne są pilniki, obcinaczki do skórek, lakiery, primery, lampy UV, waciki, aceton, cleaner i wiele innych narzędzi i produktów. Dlatego tak ważne jest, aby sklep podologiczny był dobrze wyposażony. Żadna kosmetyczka nie chce robić zakupów w kilku sklepach. Woli zakupić wszystko, czego potrzebuje w jednym.

W sklepach podologicznych ceny powinny być konkurencyjne oraz powinny pojawiać się różne promocje, aby przyciągnąć dużo klientów. Powinny znaleźć się w nim również dobrej jakości sprzęty narzędzia i kosmetyki. Nie należy umieszczać w nim produktów, które są dostępne w drogeriach. Powinny znaleźć się tam produkty, których używają profesjonalne salony kosmetyczne. Sprzedaż produktów powinna być możliwa także online.