Wynajem automatów vendingowych

Każdy z na robi zakupy w sklepach osiedlowych, wielkopowierzchniowych, na targach, czy znanych sieciówkach. Najczęściej kupujemy produkty spożywcze, a następnie chemię domową, ubrania, czy sprzęty domowe. Jednak skupmy się na artykułach spożywczych, bo ich rynek jest największy. Można je kupić niemalże wszędzie, a nawet w maszynach vendingowych. 

Jak wyglądają automaty vendingowe? 

wynajem automatu vendingowegoPomysł na sprzedaż vendingową pojawił się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych i szybko została ona rozpowszechniona w całym kraju. Vending polega na sprzedaży samoobsługowej bez udziału sprzedawcy. Do jej realizacji potrzebne są specjalne automaty vendingowe, które są wyposażone w odpowiednie panele. W Ameryce Północnej w tego typu maszynach możemy kupić nie tylko napoje i przekąski, ale także leki, artykuły medyczne, czy drobny sprzęt elektroniczny. Tak naprawdę asortyment zależy tylko od wyboru właściciela automatu. W Polsce możemy je często spotkać na stacjach kolejowych, w prywatnych przychodniach, dużych zakładach pracy, czy w urzędach państwowych. Producenci i pośrednicy, poza sprzedażą maszyn, oferują wynajem automatu vendingowego na określony czas. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ za niewielkie pieniądze można rozpocząć sprzedaż samoobsługową. Wielką zaletą tych urządzeń jest brak konieczności zatrudniania pracownika, gdyż maszyna zawiera panel służący do kompletnego zakupu, wraz z podajnikiem na towary. Do wynajęcia są automaty przeznaczone do sprzedaży jedynie gorących napojów takich jak kawa, herbata, czy czekolada. Jednak są też modele mieszane, czyli takie, w których można kupić i napoje i przekąski. Te drugie maszyny są częściej wybierane, bo dają więcej możliwości i szansy na większy zysk. Większość automatów przeznaczonych na wynajem, wyglądem przypomina duże lodówki z przeszklonymi drzwiami. 

W maszynie vendingowej znajdują się specjalne półki z regulowanymi przegrodami. Można na nich ustawiać różnej wielkości produkty od przekąsek po butelki z napojami. Wielu przedsiębiorców oferuje dedykowane modele, które posiadają wbudowany agregat chłodzący, dzięki któremu w maszynie mogą być przechowywane produkty wymagające niskiej temperatury. Zakup nowego automatu, to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych, natomiast wynajem obejmuje jedynie niewielką opłatę miesięczną.