Wydajne fugi epoksydowe firmy Mapei

Fugowanie to bardzo ważna czynność podczas wykańczania wnętrz i powierzchni zewnętrznych. Od jakości fugi zależy trwałość wykonanych prac. Najlepsze wypełniacze potrafią zachować wspaniały, estetyczny wygląd na lata. Dlatego warto postawić na sprawdzone produkty od topowych producentów materiałów budowlanych. Jednym z nich jest znana firma Mapei. Produkuje fugi dwuskładnikowe, epoksydowe. Zachowują swoje właściwości izolacyjne nawet w zetknięciu z wodą i mrozem.  

Fugowanie produktami epoksydowymi gwarancją trwałości 

mapei fugi epoksydoweNa forach internetowych często pojawia się wątek dotyczący trwałego i wydajnego fugowania. Firma Mapei fugi epoksydowe stworzyła właśnie z myślą o tych wszystkich, którym zależy na trwałym efekcie prac wykończeniowych. Wydajne opakowanie sprawdzi się podczas kładzenia płytek ceramicznych w mieszkaniu, na tarasie, balkonie i werandzie. Idealnie sprawdzają się tego typu materiały na powierzchniach narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Fugi Mapei są niezwykle trwałe i stanowią bardzo dobra warstwę chroniącą przed przedostawaniem się wody pod płytki. Nadają się do użytku wewnętrznego i na zewnątrz. Wielu profesjonalnych wykonawców korzysta z fug epoksydowych, kwasoodpornych, do klejenia płytek oraz kamienia. Można ich używać w kuchni, łazience, pokoju kąpielowym i przy basenie. Fuga powinna być wykorzystana zgodnie z zaleceniami producenta. Dokładne instrukcje na temat aplikacji znajdują się na opakowaniu lub na stronie internetowej producenta, czyli firmy Mapei. Opinie fachowców na temat dwuskładnikowych fug są bardzo przychylne. Ma to związek z trwałością i solidnym składem chemicznym. Kluczową rolę odgrywa odporność fugi na wodę i niskie temperatury. Dlatego z powodzeniem sprawdzą się na tarasach, w odkrytych powierzchniach, np. na schodach wejściowych do domu, czy na balkonie. 

Położenie dobrej fugi wiąże się z wyborem odpowiedniego produktu. Materiały budowlane od Mapei charakteryzują się wysoką jakością, dużym wyborem kolorów i trwałością. Fugowanie dwuskładnikowym, kwasoodpornym epoksydem daje gwarancję wieloletniego korzystania z płytek, bez konieczności poprawek i wypełniania przestrzeni. Fugi epoksydowe można stosować do tradycyjnych płytek ceramicznych, kamienia i innych materiałów na okładziny.