Wyciszająca herbata z konopi

Ostatnimi czasu wiele mówi się o stresie i jego negatywnym wpływie na stan zdrowia. O ile krótkotrwały stres spowodowany ważnym spotkaniem czy egzaminem powoduje wyrzut adrenaliny i może zadziałać motywująco, to długotrwałe narażenie organizmu na stres potrafi wyrządzić ogromne szkody w organizmie. Jak więc łagodzić stany napięcia emocjonalnego?

Napar konopny na nerwy

herbaty z konopiDługotrwałe narażenie ustroju na stres, czyli ciągłe wyrzuty adrenaliny mają niszczycielską moc. Burza hormonalna spowodowana ciągłymi nerwami prowadzi do zaburzeń żołądkowo-jelitowych, niedoborów witamin i minerałów i zaburzeń na tle pokarmowym. To zaś prowadzi do przewlekłych schorzeń. Wypadanie włosów, częste dolegliwości ze strony układu oddechowego, spadek lub wzrost masy ciała, bóle stawów, depresja a nawet nowotwory. Te i wiele innych przypadłości swoje podłoże mogą mieć w stresującym trybie życia. Ciągły pęd za pieniądzem i karierą, trudna sytuacja rodzinna, wybujałe ambicje rodziców względem pociech, to najczęstsze czynniki stresogenne. Jak więc załagodzić nieco zszargane nerwy? Z pomocą mogą przyjść, ostatnio zyskujące popularność, produkty na bazie konopi. Herbaty z konopi to świetny sposób na wyciszenie nerwów. Zawarte w nich olejki eteryczne z grupy CBD mają zbawienny wpływ na układ nerwowy. Są bezpieczne w stosowaniu, nawet dla dzieci. Nie zawierają substancji psychoaktywnych, a jedynie takie które stymulują układ nerwowy do prawidłowego działania, dzięki czemu poziom hormonów jest regulowany a organizm wraca do poziomu balansu. Ponad to napar konopny świetnie wpływa na trawienie i przemianę materii, zatem mogą go również stosować osoby cierpiące  na dolegliwości układu pokarmowego. Dzięki temu że działa ona delikatnie, nie powoduje to efektu przeczyszczenia, jak to ma miejsce w przypadku popularnych ziółek na wypróżnienia. Herbatka konopna sprawdzi się także u osób z problemami z zasypianiem. Dzięki swoim rozluźniającym właściwościom, pita wieczorem wspomaga naturalne wyciszenie i relaks. 

Konopie nadal są intensywnie badane, a lista ich właściwości oraz związków za nie odpowiedzialnych wciąż rośnie. Na rynku polskim dostępnych jest już masa produktów z zawartością zbawiennych wyciągów. Opinia społeczna również ulega zmianie na korzyść tej wspaniałej rośliny.