Wybór wysokiej jakości żywności do restauracji

Produkty spożywcze to podstawa jeżeli chodzi o zaopatrzenie restauracji. Nie może niczego zabraknąć, przypraw, soli, składników do odpowiedniej potrawy, bo w tedy to już nie będzie to samo. W branży gastronomicznej nie sposób przecenić wagę zaopatrzenia. Jakość produktów czy terminowość bezpośrednio przekładają się na standardowość usług.

Restauracja konkretne zaopatrzenie

zaopatrzenie gastronomiczne łódźNajważniejsze zaopatrzenie to oczywiście żywnościowe. Towary żywnościowe dzieli się na ultraświeże, świeże, mrożone, konserwy, produkty suche i napoje, dlatego odpowiednie zaopatrzenie gastronomiczne łódź jest bardzo istotne. W skład towarów ultraświezych zalicza się  przede wszystkim mięso, jaja, ryby, owoce morza, owoce i warzywa. Świeże produkty to nabiał, wędliny jaja i pieczywo. Produkty mrożone można przechowywać bardzo długo, z nimi nic się nie dzieje, po odmrożeniu produkt jest świeży. Produkty suche i sypkie, to makarony, ryz kasze, przyprawy, kawa herbata. konserwy to wszystko co jest w puszkach aluminiowych, ma długa datę ważności, ponadto olej i przetwory czy sosy, to również zalicza się do konserw. Napoje jak alkohole woda, soki, można przechowywać bardzo długo i nic się z nimi nie dzieje, oczywiście pod warunkiem, że są szczelnie zamknięte. Jeżeli już dokładnie wiemy, czego szukamy to bardzo istotny jest odpowiedni wybór dostawcy towaru. Warto wybrać jakiegoś sprawdzonego. Pamiętajmy, ze jakość danych produktów oraz poziom cen i ich stabilność jest niezwykle istotna, tak samo jak to czy ktoś z hurtowni będzie nam przywoził te produkty. Tak więc warto korzystać z hurtowni spożywczych to chyba najbardziej popularne rozwiązanie, plusy mają takie hurtownie ogromne, duży asortyment i wysokie ceny to coś co na pewno zwróci uwagę konkretnie, dodatkowo dostawa jest do klienta do restauracji na życzenie. Hurtowni w postaci sieciówek, jest kilka takich na rynku, są co prawda również konkurencyjne, niedrogie, jednak jest jeden minus, najczęściej o dostawę  musimy martwić się sami, gdyż nikt nam nie dowiezie towaru na określone prze z nas miejsce.

 Tak więc logistyka jest w cenie istotne jest aby wybrać odpowiedniego dostawcę, którzy ułatwią nam wszystko co związane z dostawą jedzenia. Istnieją również tzw dostawcy wyspecjalizowani, czyli przykładowo jeden dostawca ma sporo towarów mięsnych, drugi będzie miał hurtownię alkoholu, a trzeci serów, wybór w takich miejscach jest ogromne.