Wybór pojemników do diet pudełkowych

Wszyscy chcemy być fit. Chcemy mieć zgrabne ciało więc ćwiczymy na siłowni, dbamy o codzienny ruch na świeżym powietrzu i przechodzimy na dietę. Czasem jednak w pędzie codziennego życia nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych, smacznych i przede wszystkim zdrowych posiłków. Wybawieniem wtedy staje się dieta pudełkowa. 

Różnorodność pojemników do diet pudełkowych

pojemniki do diety pudełkowejCatering dietetyczny zwany dietą pudełkową jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych które nie mają czasu na codzienne gotowanie. Taka dieta jest nam codziennie dostarczana do naszego domu w formie zapakowanych kilku posiłków. Jest to rozwiązanie szybkie, praktyczne ale i dosyć kosztowne. Dostarczane do nas posiłki są zapakowane w pojemniki do diety pudełkowej. Takie pojemniki najczęściej produkowane są z plastiku bądź styropianu. Nie jest to jednak zbyt ekologiczne rozwiązanie. W odpowiedzi na oczekiwania klientów i ich większą świadomość ekologiczną coraz więcej firm oferuje swoje cateringi w ekologicznych, biodegradowalnych pojemnikach. Są one najczęściej produkowane z trawy, trzciny cukrowej, drewna a nawet otrąb. Ulegają one szybkiemu rozkładowi w środowisku – biodegradacji. Takie naczynia wytrzymują podgrzewanie w mikrofalach. Można je również przechowywać w chłodniach i lodówkach – wytrzymują niskie temperatury. W ofertach firm cateringowych znaleźć możemy sztućce, butelki jednorazowe na soki i koktajle, miseczki na zupy, pojemniki zgrzewane, kubeczki na jogurty a także torby do zapakowania wszystkich pojemników. 

Coraz popularniejsze stają się cateringi dietetyczne. Jest to rozwiązanie idealne dla osób zapracowanych które nie mają czasu na codzienne przygotowywanie posiłków. Takie posiłki pakowane są w jednorazowe pojemniki. Warto zwrócić uwagę, aby te pojemniki były możliwie jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Idealne będą pojemniki biodegradowalne.