Wybór motoreduktora do firmy

Często decydując się na zautomatyzowanie linii produkcyjnych właściciele firm obawiają się, że wprowadzenie maszyn będzie wiązało się z większymi kosztami, niż utrzymanie pracowników. Zwłaszcza, kiedy dojdzie do awarii, a zakład będzie musiał zaprzestać prac. Właśnie dlatego na rynku jest wiele rodzajów motoreduktorów, które znajdą zastosowanie w produkcji. Usystematyzowanie pracy to jedno, jednak trwałość kupowanej maszyny to równie ważna sprawa.

Najprostszy typ motoreduktora

dobry motoreduktor walcowyNajprostszy nie dla każdego znaczy najlepszy. Jednak nie w tym przypadku. Oferowane na rynku motoreduktory są różnego przeznaczenia i w związku z tym każdy z nich różni się od siebie zastosowaną przekładnią. Do najmniej skomplikowanych należy przekładnia walcowa, której praca opiera się na dwóch kołach walcowych znajdujących się na tej samej płaszczyźnie, jednak na równoległej osi. W skrócie są to najprostsze przekładnie zębate stosowane już na rynku od wielu lat. Zastosowanie ich w motoreduktorze powoduje, że jest on prosty, ale przede wszystkim tani w naprawie. Dobry motoreduktor walcowy można znaleźć u większości producentów, którzy w swojej ofercie posiadają różne typy napędów. Są one często wybierane przez firmy dzięki swojej poręczności. Zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne napędy, i właśnie przez to zyskały dużą popularność w firmach zajmujących się produkcją. Ułatwiają one znacznie pracę poprzez napędzanie taśm, czy przenośników. Znajdują zastosowanie w każdej branży, zarówno spożywczej, jak i motoryzacyjnej. Wybierając motoreduktor warto kierować się wytwarzaną przez niego mocą oraz właśnie typem przekładni. Prosta przekładnia walcowa sprawi, że urządzenie nie będzie trudne w obsłudze, a jednocześnie wielu mechaników będzie w stanie na miejscu rozwiązać każdą awarię w kilka minut. Do jego cech można także zaliczyć dużą wydajność, wytrzymałość, ale przede wszystkim niski poziom hałasu, który ma duże znaczenie dla pracowników spędzających w halach produkcyjnych wiele godzin.

Pozwalając sobie na usprawnienie pracy dzięki zastosowaniu motoreduktorów oszczędza się nie tylko czas, ale również pieniądze. Jest to rozwiązanie, które wystarczy na lata generując duże zyski z lepszej jakościowo i szybszej produkcji. Każda firma z branży produkcyjnej powinna pomyśleć o automatyzacji za pomocą motoreduktorów walcowych.