Wózki widłowe – jakie wybrać?

 

Kiedy firma się rozrasta bardzo często potrzebuje ona sprzętu bądź maszyn, dzięki którym ułatwi wykonywanie obowiązków swoim pracownikom. Dzięki temu będą oni mogli szybciej realizować swoje zadania a firma będzie uważana za przyjazną pracownikom.

Zakup wózków widłowych do magazynu

wózki małogabarytowe hysteraKiedy rozpoczynałam działalność nie spodziewałam się, że w tak krótkim czasie moja firma stanie się aż tak popularna. Byłam bardzo zaskoczona kiedy z dnia na dzień przybywało dosyć sporo nowych zamówień. Na początku miałam niewielki magazyn, w którym znajdowały się niezbędne materiały do produkcji. Jednak z czasem musiałam rozejrzeć się za większym, ponieważ potrzebowaliśmy więcej surowców. Na szczęście szybko udało mi się coś znaleźć. Jednak wiązało się to z zakupem pojazdów, które w dużym stopniu ułatwiały przenoszenie ciężkich materiałów na duże dystanse. Były to wózki małogabarytowe hystera. Dlaczego właśnie one? Ponieważ mają niewielkie rozmiary, ale za to mogą przewozić naprawdę spory ciężar. Poza tym są zwinne i szybkie co znacznie przyśpiesza dostarczanie surowców na salę produkcji. Poza tym są ekonomiczne pomimo, iż zasilane są energią elektryczną, gdyż dzięki szybkiemu ładowaniu czas, jaki potrzebny jest do naładowania baterii to zaledwie dwie trzy godziny. Na jednym ładowaniu wózek może pracować przez kilka dobrych godzin a dzięki temu pracownicy nie muszą co chwilę przerywać pracy, aby naładować baterię. Na rynku dostępne są również wózki w wersji, która zasilana jest gazem.

Co jeszcze przemawia na korzyść tych wózków widłowych? Między innymi to, że można regulować rozstaw wideł, dzięki temu można przewozić nie tylko palety, ale również inne ładunki. Wózek jest bardzo łatwy w obsłudze, jednak aby móc nim jeździć niezbędne jest posiadanie uprawnień.