Właściwie zbilansowana karma dla kota

Koty są wyjątkowymi zwierzętami, które zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Nie jest łatwo kota wytresować, bo on nie lubi kiedy coś mu się narzuca. Są za to wielkimi pieszczochami i żarłokami, które mogłyby się wygrzewać w ciepłym miejscu całymi dniami. Właściwe żywienie dla kotów jest niesamowicie ważne, gdyż zapewnia im zdrowie i odpowiednią kondycję fizyczną.

Co powinna zawierać dobra karma dla kota?  

zbilansowane karmy bezzbożowe dla kotówWbrew pozorom, koty nie powinny pić mleka, bo nie jest im ono potrzebne. Lepiej obok karmy, umieścić miseczkę ze świeżą wodą, która właściwie nawodni naszego mruczka. Aby kot był sprawny, to potrzebuje mieć zdrowy wzrok, wyostrzony węch, oraz doskonały słuch. Jeżeli w codziennej diecie nie otrzyma odpowiedniej dawki witamin i minerałów, to te zmysły mogą szwankować, przez co kot stanie się mało sprawny. Zbilansowane karmy bezzbożowe dla kotów, posiadają w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki, których potrzebuje nasz kot. Karmy są dostępne w trzech pojemnościach, w torbie dwu, sześcio i dwunastokilogramowej. Właściciele mają do wyboru dla swojego mruczka aż cztery, różne smaki. Jest to ryba, mięso wołowe, drób, oraz wersja wegetariańska z kompozycją warzy i wodorostów. W swoim składzie nie zawierają zbór, więc nie mają glutenu i mogą być spożywane przez zwierzęta z alergią, lub wrażliwym układem trawiennym. Źródłem koniecznych do codziennego funkcjonowania węglowodanów, są bataty, które mają niski indeks glikemiczny i są źródłem szybko przyswajalnych cukrów, które nie powodują skoków poziomu cukru we krwi kota. Karma jest wzbogacona optymalną ilością witamin i minerałów, które pozytywie wpływają na układ trawienny, moczowy i kostny. Dodatkowo utrzymują w dobrej kondycji wzrok i słuch kotów. Do najważniejszych witamin w jakie została wzbogacona karma, należy witamina A i E, oraz witaminy z grupy B. Dorosły kot powinien być karmiony przynajmniej trzy razy dziennie i mieć stały dostęp do świeżej wody pitnej.

Wielkość porcji suchej karmy, musi być dopasowana do wieku i wagi kota, gdyż nie można przekarmić kota, bo nadwaga przyczyni się do różnych chorób. Zbilansowaną karmę można podawać zwierzęciu na przemian z mięsną karmą dostępną w puszkach, która ma nieco inny skład niż sucha. Wysokiej jakości karma, zapewni naszemu pupilowi zdrowie do późnych lat.