Wiązarki do drutów zbrojeniowych

 

Elementy żelbetowe są bardzo popularne w różnego rodzaju budownictwie, zarówno w tym drogowym, jak i konstrukcyjnym. W budownictwie drogowym wykorzystywane są przy budowie mostów, a w konstrukcyjnym zbrojone są fundamenty, stropy, a nawet schody. Niezależnie od przeznaczenia danego elementu jego budowa jest prawie identyczna.

Wiązarki elektryczne do zbrojeń

wiązarka do zbrojeniaTak jak już wspominałem, niezależnie od przeznaczenia elementu żelbetowego, to i tak jego konstrukcja jest bardzo podoba. Składa się z dwóch elementów, a mianowicie mieszanki betonowej, oraz stalowych drutów. O ile mieszanka betonowa jest bardzo podobna do siebie, to zbrojenie różni się bardzo mocno w zależności od przeznaczenia elementu. Zbrojenie ma za zadanie przejmować wszystkie obciążenia związane z rozciąganiem danego elementu, ponieważ beton o ile jest odporny na ściskanie, to na rozciąganie już nie. Właśnie dlatego stosowane jest zbrojenie. Zbrojenie wykonywane jest ręcznie. Poszczególne druty, które zostały docięte na odpowiedni wymiar, są wiązane ze sobą przy pomocy drutu wiązałkowego. Wiązania możemy wykonywać ręcznie lub użyć wiązarki. Wiązarka do zbrojenia to elektryczne urządzenie, które wykonuje bardzo trwałe węzły. Dzięki takiej wiązarce możemy znacznie przyspieszyć swoją pracę, a także poprawić jej jakość. Węzły wykonywane w ten sposób są dużo lepszej jakości, niż tego wykonywane ręcznie.

Za tego typu narzędzia zapłacimy od pięciuset złotych do ponad dziesięciu tysięcy złotych. Cena uzależniona jest od tego jakiego producenta wybierzemy, a także jakiej klasy sprzęt chcemy kupić. Zakupu możemy dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Niezależnie od tego gdzie kupimy urządzenie, to i tak możemy liczyć na kilkuletnią gwarancję producenta.