W jakiej pościeli spać latem?

W upalne dni, gdy podczas snu pocimy się i jest nam za gorąco warto zastanowić się, czy to nie wina pościeli, a dokładnie materiału, z którego jest zrobiona. Warto zmieniać rodzaj pościeli stosowanie do pory roku i pościel z tkanin cieplejszych używać zimą np. pościel flanelowa a pościel cieńszą, na przykład pościel z satyny bawełnianej używać latem. Jakie cechy mają poszczególne pościele? 

Wybór pościeli z santyny bawełnianej lub flaneli

pościel satyna bawełnianaJednym z naturalnych materiałów jest satyna bawełniana. To materiał przewiewny, delikatny, miły i przyjazny dla skóry. Pościel satyna bawełniana zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i wchłania wilgoć. Charakterystyczne w tkaninie jest splot krzyżowy. Polega on na prowadzeniu nici  podczas tkania materiału cztery razy górą i raz nić dołem. Taki sposób tkania materiału daje mu takie cechy jak miękkość i przytulność, a także odczucie ciepła w dotyku. Ponad to satyna bawełniana posiada hipoalergiczne właściwości co również jest badzo praktyczną cechą, która przeważa za wyborem pościeli z tego materiału. Niektórzy z producentów umieszczają na opakowaniu pościeli znak, który świadczy o tym, że pościel jest opakowana w sposób zgodny z dyrektywą UE 94/62/EC. Daje to gwarancję, że pościel jest wyprodukowana bezpiecznie i zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Natomiast pościel flanelowa posiada charakterystyczną strukturę meszku, dzięki czeu daje dużo ciepła. Dlatego też polecana jest w sezonie jesienno – zimowym. Pod wpływem ciepła naszego organizmu flanela szybko się nagrzewa i otula swoją miękkością.

Warto zadbać o wypoczynek, aby mieć energię do działania w nowy dzień. Sen jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Jest niezastąpiony dla naszego organizmu, abu mógł on dobrze funkcjonować, o czym trzeba pamiętać.