Usuwanie zabrudzeń z tapicerki

Tapicerka obecnie jest niezwykle często spotykana. Większości z nas tapicerka kojarzyć się może z obiciem foteli samochodowych. Jednak w naszych domach również posiadamy często najróżniejsze meble tapicerowane, które świetnie sprawdzają się w zadaniu do którego zostały stworzone. Trzeba jednak zauważyć, że meble tapicerowane po jakimś czasie mogą znacznie tracić na wyglądzie. 

Efektywne techniki czyszczenia tapicerki 

pranie tapicerkiMeble tapicerowane wykorzystywane w naszych domach to przede wszystkim najróżniejsze kanapy, sofy, pufy czy też fotele. Dużo osób ma w swoim salonie ulubiony fotel, na którym potrafimy spędzać długi czas. Każdemu też zdarzyć się może, że przypadkowo coś wylejemy na powierzchnię takich mebli. W efekcie powstawać mogą bardzo nieestetyczne i czasami bardzo widoczne zaplamienia. Ważne jest aby w odpowiedni sposób zacząć działać aby można było się takowych zabrudzeń pozbyć. Świetnym pomysłem jest poszukanie specjalistów, dla których pranie tapicerki to przysłowiowy chleb codzienny. Ze znalezieniem takich specjalistów nie powinniśmy mieć zbyt dużych problemów. Od dłuższego czasu można dostrzegać wzrost liczby firm, które świadczą tego typu usługi. Większość firm zajmujących się fachowym praniem tapicerki stosuję metodę ekstrakcyjną. Sposób ten polega na nakładaniu na powierzchnię tapicerki warstwy piany aktywnej, która tworzona jest w specjalnym odkurzaczu piorącym. Ważne jest to aby pianka spędziła odpowiednią ilość czasu na powierzchni tapicerki. Dzięki temu może dochodzić do rozbijania zanieczyszczeń, które znajdują się nawet głęboko we włóknach z jakich powstawała tapicerka. Meble tapicerowane mogą więc odzyskać dawny, świetny wygląd. Działania niektórych firm sprawiają, że meble wyglądają niemalże tak samo jak za czasów nowości. W metodzie ekstrakcyjnej wykorzystuje się nowoczesny sprzęt przez co pranie jest naprawdę skuteczne. 

Na ten moment większość firm zajmujących się praniem tapicerki świadczy też inne usługi. Dzięki odkurzaczom piorącym można z powodzeniem prać również dywany czy też wykładziny dywanowe. W ich przypadku stosuje się również metodę na wskroś. Natomiast jeśli chodzi o efektywne usuwanie zabrudzeń z tapicerki to nie ma skuteczniejszej metody niż omawiana powyżej metoda ekstrakcyjna.