Usługi dla przemysłu – które są najważniejsze?

podnośniki

Prowadząc własną firmę w branży przemysłowej powinniśmy być przygotowani na konieczność skorzystania z pomocy innych podmiotów, po aby móc zrealizować powierzone nam zadania. Nie każda firma posiada wszelkiego typu ciężkie sprzęty, które są niezbędne do wykonywania danych zleceń. Dlatego też warto poszukać podmiotów z którymi nawiążemy stałą współpracę, dzięki której bez problemu zrealizujemy każde powierzone nam zlecenie. Jakie zatem usługi okażą się pomocne dla przemysłu?

Praca na wysokości – różne rodzaje podnośników

podnośnikiJedną z podstawowych usług, dzięki którym nasza firma będzie mogła sprawnie wykonywać swoje zadania jest wynajem podnośników. Według www.farmer.pl oferowane podnośniki wykorzystuje się między innymi:

  • na placach budowy,
  • w fabrykach,
  • w magazynach.

Skorzystanie z usług wybranej przez nas firmy oferującej tego typu sprzęt spowoduje, iż będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę, dzięki temu zyskamy większą ilość zleceń. Warto zastanowić się jaki typ podnośnika będzie właściwy do wykonania danego zlecenia. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów takich jak podnośniki nożycowe elektryczne, podnośniki nożycowe spalinowe, podnośniki teleskopowo- przegubowe elektryczne i spalinowe. Dzięki odpowiedniemu ich dobraniu będziemy mieć pewność, że wykonane z ich użyciem prace przebiegną bezproblemowo. Należy zwrócić szczególną uwagę czy posiadają one aktualne badania Urzędu Dozoru Technicznego, co pozwoli na bezpieczne wykonywanie prac na wysokościach.

Ciężkie zadania czyli niezastąpiony dźwig

 DŹWIGGdy realizacja danego zamówienia wymaga przenoszenia ciężkich elementów z jednego miejsca na drugie, niezbędne okażą się usługi dźwigowe. Podmioty oferujące tego typu usługi posiadają różnego rodzaju dźwigi, przeznaczone do wykonywania takich zadań. W przypadku gdy nasza firma realizuje zlecenie budowy wieżowca niezbędny okaże się dźwig wieżowy zwany potocznie żurawiem wieżowym. Jest on zaliczany do największych dźwigów, gdyż może osiągnąć wysokość podnoszenia do około 100 metrów. Wśród takich dźwigów możemy wyróżnić stacjonarne lub przejezdne na podwoziu szynowym czy gąsienicowym. Są one wyposażone w kilka napędów, zwykle elektrycznych z których każdy realizuje jeden ruch. Dzięki takiemu dźwigowi możliwe jest przenoszenie materiałów budowlanych na duże wysokości. Poza tym na rynku dostępne są także dźwigi samojezdne inaczej nazywane samochodowymi. W tym przypadku taki dźwig jest umieszczany na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Są one używane do prac przeładunkowych oraz montażowych. W skład takiego dźwigu wchodzą wyciągarki a także wysięgniki, umieszczone na pomostach obrotowych. Dźwigi samojezdne posiadają wysięgniki teleskopowe, co znacznie przyspiesza czas ich przygotowania do wykonania danej pracy. Wyróżnia się takie o napędzie mechanicznym, hydraulicznym czy elektrycznym. Zazwyczaj dźwigi samojezdne są napędzane przez silniki spalinowe, służące do napędzania samochodu na którym się znajdują. Warto również zwrócić uwagę czy pracownicy obsługujący tego typu dźwigi, posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia, gdyż pozwoli to uniknąć ewentualnych nieszczęśliwych wypadków przy pracy.

Mały sprzęt – szybkie usunięcie awarii

Naprawa wózków widłowychW przypadku jeśli nasza firma posiada wózki widłowe, wykorzystywane do transportu niewielkich materiałów, warto abyśmy nawiązali współpracę z podmiotem prowadzącym serwis wózków widłowych. Zapewni nam to, iż w razie jakichkolwiek awarii, jego pracownicy zajmą się diagnozą problemu a także jego szybkim usunięciem. Naprawa wózków widłowych wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniej wiedzy i sprzętu, który pozwoli na szybkie przywrócenie sprawności danego wózka. Najlepszym rozwiązaniem okaże się jeśli skorzystamy z tego typu usług świadczonych przez producenta co sprawi, że oprócz serwisu zyskamy dostęp do oryginalnych części, dzięki którym posiadane wózki będą działać jak nowe. Warto również co pewien czas zlecić przegląd ich stanu technicznego, co pozwoli na bezpieczną i komfortową pracę.

Dodatkowy kłopot czyli niechciane śmieci

wynajem kontenerówUtrapieniem dla wielu firm podczas wykonywania wszelkiego typu zleceń są powstające śmieci. Często wymagają one specjalnych uprawnień do ich wywozu. Aby uniknąć bałaganu na placu robót, dobrym rozwiązaniem okaże się wynajem kontenerów. Pozwoli nam to nie tylko na pozbycie się śmieci lecz także ich segregację co sprawi, że na miejscu budowy zapanuje porządek. Jednym z najbardziej uciążliwych typów śmieci jest powstający na placach budowy gruz. Jest to spowodowane przede wszystkim jego formą oraz nadmierną ilością. Dlatego też przydatną usługą okaże się wywóz gruzu. Decydując się na takie rozwiązanie będziemy mieli pewność, iż zostanie on zabrany przez wykwalifikowaną firmę, która zadba o jego właściwą utylizację.

Podsumowanie

Prowadząc własną firmę, musimy przygotować się, iż nie wszystkie zadania możemy wykonać samemu. Dlatego też dobrze, jeśli pomyślimy o znalezieniu odpowiednich podmiotów które zapewnią nam wsparcie w realizowanych przez nas zleceniach. Usługi przemysłowe wymagają wiele uwagi aby prowadzone prace przebiegały jak najsprawniej, co pozytywnie wpłynie na wizerunek naszej firmy. Dzięki skorzystaniu z dodatkowych usług, nasza firma może znacznie poszerzyć swoją ofertę co sprawi, iż przyciągnie większą ilość klientów. 

One thought on “Usługi dla przemysłu – które są najważniejsze?

  1. Wiadomo, że nigdy żaden zakład nie jest niezależny. Dlatego wiele firm współpracuje ze sobą, co na pewno jest dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz