Urządzenia do treningów ulicznych

 

Trening uliczny nazywany jest inaczej street workout. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń z masą własnego ciała. Nie oznacza to jedna, że nie wykorzystuje się sprzętów. Urządzenia do takiego treningu można zakupić u producentów lub już używane, które zostały wymienione. Obecnie w każdym mieście znajdziemy miejsca, w których można właśnie w ten sposób poćwiczyć. Zachęcam do tego, by się tym zainteresować.

Trening uliczny i urządzenia do niego

urządzenia do treningu ulicznegoUrządzenia do takiego treningu wykonywane są zazwyczaj na zamówienie władz polskich miast. Są one bardzo proste, jednak powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość, aby spełniały wymogi bezpieczeństwa. Urządzenia do treningu ulicznego to najczęściej po prostu drążki zamontowane na różnych wysokościach, aby można było wykonać na nich więcej ćwiczeń i mógł to robić każdy, nawet najmniejsi. Ważne jest jednak to, by takie urządzenia cechowały się pewną wytrzymałością. Wiadomo, że trzeba uważać na przykład na rdze oraz korozję. Wbrew pozorom jest to duży problem, dlatego często wykorzystuje się ocynkowane elementy z metalu. Do tego warto jest zainwestować w dodatkowe sprzęty, takie jak rowerki stacjonarne lub podobne urządzenia. Nie jest to szczególnie drogie, a trening na tym może być naprawdę ciekawy i efektywny. Po prostu warto jest się tym zainteresować, jeśli chcemy posiadać miejsce do ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Z takimi urządzeniami można śmiało trenować, bez obaw, że nie mamy jakiegoś ważnego sprzętu. Bardzo duże znaczenie ma to, czy sprzęt jest dobrze dopasowany do danego środowiska. Warto jest też kupić taki, który ma dużą tolerancję na nacisk. Nigdy nie wiemy jak ciężcy ludzie będą z tego korzystali. Zazwyczaj producenci lekko zaniżają wagę, aby mieć mały margines błędu wytrzymałościowego.