Udział w konferencji naukowej

Mój przyjaciel Andrzej był znanym naukowcem, który był ceniony również poza granicami kraju. Wykładał na najlepszych uniwersytetach i zarabiał spore pieniądze. W ostatnim czasie pracował nad jakimś ważnym projektem, który zamierzał zaprezentować na konferencji naukowej, która miała odbyć się w Szczecinie i miało to mieć miejsce jeszcze w bieżącym roku.

Komfortowy hotel organizujący konferencję

konferencja - SzczecinJuż w połowie czerwca dostałem informację, że konferencja została zaplanowana. Naturalnie jako dobry przyjaciel Andrzeja zostałem także zaproszony. Miała to być najważniejsza w dziedzinie nauki konferencja – Szczecin był miastem, gdzie miało to całe wydarzenie mieć miejsce i nawet się ucieszyłem, bo lubiłem tam jeździć. Andrzej przekazał mi wszystkie najważniejsze informacje na temat tej konferencji i mogłem swobodnie pojechać. Największą niespodzianką było dla mnie miejsce, w którym konferencja miała się odbyć. Sali użyczył jeden z najlepszych hotelu w kraju, który dysponował nowoczesną salą konferencyjną. Dodatkowo był tam najwyższej klasy sprzęt multimedialny. Zadzwoniłem do recepcji hotelu, żeby wynająć sobie pokój. Zamierzałem tam zostać kilka dni, bo planowana była jeszcze jedna konferencja, na której miałem również być obecny. Dostałem pokój z widokiem na park i zdecydowanie to mi odpowiadało. Każda osoba, która brała udział w tej konferencji naukowej miała przydzielone konkretne miejsce na sali i cieszyłem się, że Andrzej załatwił mi miejsce w trzecim rzędzie. W hotelu pojawiłem się dzień przed planowaną konferencją, ponieważ chciałem się jeszcze zrelaksować przed tym ważnym wydarzeniem. Skorzystałem sobie ze spa, sauny i zjadłem pyszną kolację w restauracji hotelowej. W tym czasie widziałem również, jak pracownicy hotelu przygotowywali salę konferencyjną na przybycie tak licznej grupy ludzi. Wszystko szło bardzo sprawnie i przemyślanie. To był świetny hotel.

Andrzej świetnie wypadł jak zwykle zresztą i imponował mi on swoją wiedzą, która była bardzo obszerna. Z przyjacielem po konferencji miałem okazję spędzić trochę czasu i byłem zadowolony. Ostatnio obaj byliśmy mocno zapracowani i nasze spotkania były dość rzadkie. Ceniłem przyjaźń z Andrzejem i przez te wszystkie lata zawsze dbałem o poprawność naszych relacji.