Typowe łóżko kontynentalne

Małe mieszkania  mają to do siebie, że trzeba w nich dobrze przemyśleć meble, które w nich umieścimy, ponieważ zagracone mieszkanie jest nieużyteczne. Jeżeli nie mamy oddzielnej sypialni, to możemy pomarzyć o dużym łóżku.

Rozmiary łóżek kontynentalnych

łóżko kontynentalne 120x200 z pojemnikiemNa rynku znajdziemy bardzo wielu producentów łóżek, którzy oferują je w przeróżnych cenach. Mogą one być pojedyncze, podwójne, rozkładane czy piętrowe. Każde z nich ma swoich wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie już spać na czym innym. Jeżeli lubimy mieć dużo miejsca do spania i chcemy, aby było ono centralnym punktem sypialni, to najlepsze będzie łóżko kontynentalne 120×200 z pojemnikiem na pościel. To idealny model dla jednej osoby, która lubi spać na środku i mieć mnóstwo miejsca z każdej strony. Modele kontynentalne są klasyczne, ale jednocześnie eleganckie i wyszukane, ponieważ ich zewnętrzne strony są pokryte tapicerką z weluru lub skóry. Bez problemu takie łóżko będzie pasować do sypialni w stylu retro, boho czy nowoczesnym. Jest przede wszystkim funkcjonalne, dzięki zastosowaniu pojemnika na pościel, mieszczącego się pod dnem łóżka. W celu dostania się do niego wystarczy podnieść materac z obudową, by można było schować pościel czy dowolne rzeczy. W sprzedaży są także modele łóżek kontynentalnych z szufladą na pościel. To co łączy wszystkie łóżka kontynentalne, to duży zagłówek, który sprawdza się podczas oglądania telewizji czy czytania książki, ale również stanowi świetną ochronę ściany przed zabrudzeniami.

Z pewnością łóżko kontynentalne o szerokości stu dwudziestu centymetrów będzie wystarczające dla jednej osoby, ponieważ nieco większe, mierzące już sto czterdzieści centymetrów jest traktowane jako małe dwuosobowe. Wystarczy do niego dokupić materac i można wygodnie spać.