Trawa na makiety do gier bitewnych

Jedną z pierwszych rzeczy jaką zajęliśmy się zaraz po otwarciu sklepu z grami, było urządzenie sali do grania. Jak w większości podobnych sklepów, miała być ona przeznaczona głównie do gier bitewnych i prawie w całości zajęta przez stoły z makietami, które mieliśmy wykonać własnoręcznie, wedle naszego upodobania i tematyki samej gry.

Realistyczna trawa do makiet

trawa na makietęKażdy z nas mógł zrobić własny stół o dowolnie wybranej tematyce, więc zdecydowałem się zrobić bardziej klasycznie wyglądającą makietę, z dużą ilością zieleni. Mimo iż miał to być głównie stół do gier, chciałem by wyglądał imponująco i zachęcająco dla graczy, dlatego też, jednym z pierwszych elementów jakie były mi potrzebne do jego wykonania, była najwyższej jakości trawa na makietę, od producenta znanego głównie z bardzo realistycznych dodatków do makiet kolejowych. Trawa tego producenta, w przeciwieństwie do większości innych rodzajów, dostępnych dla modelarzy, była nie tylko świetnie wykonana, ale również odporna, czego nie dało się powiedzieć o wielu innych tego typu dodatkach. Bez obaw mogła być używana na makietach do gier, bo nie miała tendencji do wypaczania się, wyginania i uszkadzania podczas gry, a jednocześnie nadawała całości bardzo atrakcyjny, realistyczny wygląd. Podstawowo, trawa tego rodzaju była sprzedawana w formie maty, nakładanej na powierzchnię makiety, aczkolwiek możliwe było również zakupienie pojedynczych elementów, do wykańczania poszczególnych elementów makiety, czy podstawek na figurki.

Bardzo łatwo można było przytwierdzić ją do dowolnie wybranej powierzchni, a warstwa kleju, jaką mata była pokryta od spodu była bardzo mocna i nie odrywała się nawet po siłowych próbach jej usunięcia. Efekt końcowy był bardzo okazały i zdecydowanie podobał się graczom.