Taśmy do pakowania paczek

 

Przesyłki są nadawane w przeróżnych opakowaniach. Możemy je wysłać w kopercie, folii, lub kartonie. Odpowiednio zabezpieczona przesyłka jest bezpieczna, a służą do tego wszelkie wypełniacze z papieru i styropianu, taśmy klejące i folie bąbelkowe. 

Jak wyglądają taśmy do pakowania?

taśma pakowa producentFirmy handlowe prowadzące sklepy internetowe, zużywają bardzo dużo taśmy do zaklejania paczek. To jedyny, skuteczny sposób, aby zawartość nie wypadła w trakcie dostawy. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu najzwyklejsze, brązowe taśmy, które mogą też być przeźroczyste. Posiadają one dość mocny klej z jednej trony, który świetnie się przykleja do partonu, czy folii. Jeżeli potrzebna nam jest taśma pakowa producent umożliwia także stworzenie indywidualnych napisów na niej. Ma to na celu lepsze zabezpieczenie przesyłki przed ewentualny przepakowywaniem paczki w trakcie dostawy, a także jest świetną reklamą. Na gładką taśmę jest cyfrowo nakładany odpowiedni druk, który jest trwały i odporny na rozmazywanie. Taśmy możemy kupować na sztuki 2 punktach detalicznych takich jak sklepy papiernicze, albo w hurtowni w dużych ilościach. Sklepom internetowym bardziej się opłaca je kupować w zgrzewkach liczących po kilkadziesiąt sztuk, bo jednostkowa cena za sztukę jest dużo niższa. Taśmy są na tyle wytrzymałe, że są w stanie zakleić karton o wadze kilkudziesięciu kilogramów. W sprzedaży znajdziemy też dekoracyjne taśmy służące do pakowania prezentów, które są węższe i posiadają przeróżne wzory i kolory. Do zadań specjalnych, są również taśmy dwustronnie klejące.

Taśmy mają dość szerokie zastosowanie, bo są w stanie przykleić się  poza tekturą także do powierzchni szklanych i plastikowych. Posiadają one także wytrzymałość termiczną do około stu dziesięciu stopni Celsjusza i są w stanie nieznacznie się wydłużyć co jest istotne przy dużym ciężarze.