Szybka odmiana podłogi

Jak w każdym domu lub mieszkaniu, raz na jakiś czas planujemy wykonać gruntowny remont lub chociaż w małym stopniu odmienić pomieszczenia by nabrały nowego i świeżego wyglądu. Staramy się być na bieżąco na temat obecnych, modnych trendów w aranżacji wnętrz. Od czego warto więc zacząć i zmienić w pierwszej kolejności, aby było widać znaczną różnicę?

Jakie listwy podłogowe wybrać?

minimalistyczne białe listwy przypodłogoweZmiana koloru ścian lub ich całkowicie inne wykończenie (tapeta, beton, kamień ozdobny, lub foto tapeta), założenie nowych firanek lub zmiana mebli na nowocześniejsze, potrafią całkowicie odmienić każde wnętrze. Jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrz naszego domu czy mieszkania są przede wszystkim podłogi. Najpopularniejsze wykonane są z drewna, paneli klasycznych lub winylowych, jak również ponadczasowych wykładzin. Jednak, aby podłoga dobrze się prezentowała, powinna być odpowiednio wykończona, przy pomocy specjalnych listw przypodłogowych. Podczas wyboru powinniśmy zastanowić się nad rodzajem, wysokością oraz ich kolorystyką. Świetnym rozwiązaniem szczególnie w nowoczesnych we wnętrzach są minimalistyczne białe listwy przypodłogowe, które interesująco prezentują się na tle ciemnej podłogi. Jakie są rodzaje listew przypodłogowych i jak je dobierać do wystroju? Najczęściej znajdziemy listwy wykonane z bardzo popularnego i trwałego drewna, pcv, metalu lub szkła. W zależności od rodzaju podłoża dobieramy odpowiednie wykończenie. Listwy przypodłogowe oprócz ładnego i estetycznego wyglądu mają również spełniać swoje funkcje praktyczne. Listwy powinny idealnie zasłaniać brzydką i nierówną cześć pomiędzy ścianą a podłogą. Jak również ochronić dolną część ściany przed zabrudzeniami i różnymi uszkodzeniami. Podczas mycia podłóg nie musimy się wtedy obawiać, że zabrudzimy ścianę i będzie ją trzeba znowu malować. Jak i podczas przesuwania mebli nie ma ryzyka, żeby ją uszkodzić.

Ciekawostką jest fakt, że w sklepach znajdziemy również listwy, które można malować na dowolnie wybrany przez nas kolor. Czasem, aby znacznie odmienić wygląd naszych podłóg, wystarczy wymienić listwy w pomieszczeniu, które pięknie ozdobią i nadadzą wnętrzu ciekawy, nowy charakter. Na rynku znajdziemy ich szeroki wybór pod względem rodzaju, koloru i wzoru, dlatego też każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.