Szkolimy najlepszych specjalistów z zakresu trychologii

Z pozoru trudne do zapamiętania słowo trychologia, to nic innego, jak nauka o włosach. Dziś nie wystarczy być pierwszym lepszym fryzjerem, by klienci ustawiali się kolejkami do naszego salonu. Musimy wiedzieć wszystko o kondycji włosów, przyczynach ich wypadania i sposobu na poprawienie ich kondycji, by wyglądały dobrze nie tylko po naszym wyjściu z zakładu fryzjerskiego, ale również na codzień.

Na szkoleniach zdobywamy kompleksową wiedzę o trychologii

szkolenia z trychologiiDziś bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia z trychologii, która jest nauką o strukturze naszych włosów, ich cebulek i oczywiście skóry głowy. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż każdy fryzjer musi wiedzieć o naszych włosach wszystko. Ostatnio jest wiele szkoleń kierowanych do fryzjerów i nie tylko, mających na celu zdobywanie wiedzy o włosach, dzięki której będziemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Również organizowane szkolenia z trychologii cechuje bardzo wysoki poziom. Uczymy się wszystkiego o skórze głowy, sposobach badania włosów i rozpoznawania ich kondycji. Gdy klienci skarżą się na wypadanie włosów, czy łupież musimy znać powody wszystkich tych problemów i chorób, które mogą je wywoływać. Czasem szaleją hormony, czasem skóra ma tendencję do przetłuszczanie się, a czasami cierpimy na łuszczycę, którą chcemy zakryć. Szkolenia organizowane są przez osoby wykwalifikowane i mające szeroką wiedzę w dziedzinie dbania o włosy. Podzielone są na część teoretyczną, gdzie zdobywamy wiedzę i oczywiście na część praktyczną, która umożliwia nam wykorzystanie zdobytej wiedzy. Po warsztatach i szkoleniach zawsze uzyskujemy certyfikaty, które potwierdzają odbycie kursu i świadczą o zdobytej przez nas nowej wiedzy. Trycholog nie musi być oczywiście fryzjerem. Warto jednak pomyśleć o łączeniu różnych profesji, gdyż klienci są coraz bardziej wymagający. Oprócz uczesania, czy ścięcia włosów, fryzjer powinien umieć odpowiedzieć na pytania klientów, którzy często pytają o kondycję swoich włosów.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż szkolenia z trychologii stają się coraz popularniejsze. Pozwalają zdobyć wiedzę o włosach i problemach z nimi związanymi. Dzięki nim zawsze będziemy mogli dopasować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji naszych włosów. Nadto, zawsze będziemy potrafili odpowiedzieć naszym klientom co jest nie tak z naszymi włosami jak temu zaradzić. Kompleksową wiedzę uzyskamy zaś podczas profesjonalnych szkoleń.