Stegna zaprasza na zieloną szkołę

Czas nauki w szkole większości z nas kojarzy się z przyjemnymi chwilami. W szkolnej ławce nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie, które nierzadko trwają przez całe życie, to tam zdobywaliśmy informacje i rozwijaliśmy nasze talenty. Szkoła stwarzała nam bardzo różne możliwości rozwoju, nie tylko związane z biernym przepisywaniem z tablicy.

Zielona szkoła nad morzem

stegna zielone szkołyWszyscy wiemy, że najlepsza edukacja to ta łącząca w sobie elementy pracy i zabawy. Siedzenie w ławce jest dość trudnym zadaniem dla małych dzieci, które rozwijają się poprzez ruch. Zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich, gdy pogoda za oknem zachęca do wyjścia na zewnątrz, dzieci niechętnie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania nauczyciela. W takich sytuacjach dobrym pomysłem jest zaplanowanie wyjazdu na zieloną szkołę. To dobrze znana forma nauki, którą przeprowadza się w miejscach atrakcyjnych turystycznie, na przykład nad brzegiem morza. W miejscowościach takich, jak Stegna zielone szkoły są często i chętnie organizowane. Ośrodki wypoczynkowe bardzo chętnie przyjmują uczniowskie wycieczki, przygotowują dla nich zakwaterowanie w wygodnych pokojach oraz zdrowe i smaczne posiłki. Głównym celem wyjazdu na zieloną szkołę jest przeprowadzenie ciekawych lekcji, podczas których uczniowie na własne oczy mogą zobaczyć te rzeczy, miejsca i zjawiska, o których opowiada im nauczyciel. Pobyt nad Bałtykiem to wspaniała okazja, by przedstawić dzieciom burzliwą historię naszych związków z Pomorzem,  ukazać proces uzyskiwania dostępu do morza, opowiedzieć nieco o geografii regionu, krajach leżących nad tym morzem i żyjących w nim organizmach. Również zajęcia plastyczne, podczas których zadaniem uczniów będzie narysowanie morza lub wykonania rzeźby z muszelek, z pewnością będą bardzo wartościowe. Dzieci będą mogły skorzystać z pięknej pogody i w wolnych chwilach bawić się z rówieśnikami na plaży. Z pewnością wrócą bogatsze o nowe doświadczenia i wrażenia.

Organizowanie zielonej szkoły w ciepłych porach roku to bardzo częsta praktyka w wielu placówkach edukacyjnych. W atrakcyjnych miejscowościach, takich jak Stegna, z łatwością znajdziemy zakwaterowanie dla całej grupy oraz bezpiecznie przeprowadzimy zajęcia. Dzieci z pewnością pokochają tę formę nauki, która pozwala im cieszyć się piękną pogodą.