Sprawdzeni producenci materiałów opałowych

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zaczynają powstawać również nowe materiały służące do ogrzewania naszych domów. Do spalania takich materiałów stosuje się nowoczesne kotły, które w znacznym stopniu ułatwiają nam życie. Jednym z materiałów, które w ostatnim czasie zyskują ogromne uznanie w oczach Polaków jest ekogroszek.

Polecane rodzaje ekogroszku

ekogroszek kwk wesołaPrzez całe dziesięciolecia bardzo drobny węgiel uważany był w zasadzie za odpad. Osoby odwiedzające składy materiałów opałowych najchętniej kupowali tylko ten węgiel, którego frakcje były bardzo duże. W przypadku drobnego węgla nikt nie chciał go kupować z racji problemów z jego spalaniem w klasycznych kotłach centralnego ogrzewania. Taki węgiel po prostu przelatywał przez palenisko lądując w popielniku. Obecnie często stosuje się kotły zasypowe gdzie drobny węgiel zwany ekogroszkiem doskonale się spala. Jeśli chodzi o sprawdzony i przede wszystkim wydajny ekogroszek kwk Wesoła na chwilę obecną może poszczycić się produkcją węgla i ekogroszku najwyższej jakości. Ekogroszek pochodzący z tego źródła wyróżnia się bardzo małą zawartością siarki dzięki czemu materiał ten uchodzi za najbardziej ekologiczny spośród wszystkich materiałów opałowych dostępnych na rynku. Dodatkowo podczas spalania takiego materiału opałowego nie są generowane duże ilości popiołu a ten który powstaje może być z powodzeniem używany jako nawóz do roślin rosnących w naszym ogrodzie.

Ogólnie rzecz biorąc kupno ekogroszku to nie będzie dla nas zbyt duży wydatek. Na ogrzewaniu z wykorzystaniem tego materiału opałowego możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Cena za tonę ekogroszku to zaledwie kilkaset złotych. W przypadku węgla najwyższej jakości ciężko spotkać się z ceną, która będzie chociaż trochę zbliżona do ceny ekogroszku.