Solidne drzwi zewnętrzne

Zaczęły zbliżać się chłodniejsze dni. Fakt, że ostatnio noce były bardzo zimne sprawił, że zauważyłam, że wiatr przedostaje się do domu. Zastanawialiśmy się, skąd jest go aż tyle, ponieważ mieliśmy aż wrażenie przewiewu. Po nitce do kłębka zaczęliśmy szukać rozwiązania. Podejrzewaliśmy okna, myśląc, że mogą być nieszczelna, jednak okazało się, że przyczyną wiatru w domu były stare drzwi.

Wybór drzwi zewnętrznych 

drzwi zewnętrzneBył to ostatni dzwonek na zmiany przed zimą. Dobrze, że zauważyliśmy, że coś jest nie tak, zanim nadeszły mrozy. Nasze stare drzwi zaczynały się  już rozpadać. Trzeba było wiec nabyć jakieś porządne drzwi zewnętrzne, które będą nam służyć przez wiele lat. Cieszyłam się, ponieważ nowe drzwi wyposażone są w lepsze zamki, przez które nie jest tak łatwo się włamać. Wiedziałam, że w obecnych czasach warto się przed tym zabezpieczyć. Nigdy nie wiadomo co może się przytrafić, a byle jakie drzwi nie służą bezpieczeństwu. Od razu pojechaliśmy wybrać nowe drzwi i tutaj mieliśmy bardzo szerokie pole do wyboru. Musieliśmy skorzystać z pomocy konsultanta sklepowego, ponieważ sami nie znaliśmy się na tych wszystkich parametrach. Przyszedł do nas pewien miły pan i zaczął wszystko tłumaczyć oraz pokazywać najlepsze modele drzwi zewnętrznych. Na każdych drzwiach była zawieszka z informacjami z jakiego materiału są wykonane. Trzeba było uważać, bo niektóre drzwi zewnętrzne nadawały się do bloku, a my potrzebowaliśmy takich zwykłych i porządnych do domu. Pan wskazał nam kilka modeli i wraz z mężem rozpoczęli debatę o tym, który model nie będzie przepuszczał powietrza ani ciepła. W końcu zdecydowaliśmy się na grube i masywne drzwi w kolorze ciemnego brązu. Zamówiliśmy od razu usługę z montażem, żeby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo.

W kilka godzin nasze stare drzwi zostały wyrzucone i zajęto się montażem nowych. Trzeba było wszystko dobrze wymierzyć, zamontować uchwyty i inne niezbędne rzeczy. Kiedy już wszystko było gotowe, oniemiałam z zachwytu. Kilka lat patrzyłam na tamte stare i brzydkie drzwi. Teraz stały przede mną nowe, pięknie wykonane drzwi zewnętrze. Wiedziałam, że teraz na pewno nic nie będzie przez nie wiać. Zabezpieczyliśmy się przed zimą i mogliśmy być pewni, że na pewno nie zmarzniemy.