Na pewno nie raz spotkaliśmy się z określeniem medyczna marihuana. Jest to susz o leczniczych właściwościach, który uzyskujemy z konopi siewnych. Wydawać by się mogło, że jest to doskonałe remedium na wiele dolegliwości, do którego niestety nie każdy z nas ma dostęp. Na szczęście okazało się, że możemy stać się posiadaczami takich przetworów z konopi siewnych, które wykazują się podobnymi właściwościami leczniczymi do wypromowanej medycznej marihuany. Wszystko to dzięki składnikom w nich zawartych.
Właściwości kanabinodioli zawartych w oleju konopnym
Przetwory uzyskiwane z konopi siewnych charakteryzują się kilkoma składnikami, które możemy w nich znaleźć. Jednymi z najsłynniejszych są organiczne kanabinodiole, a wśród nich na uwagę zasługują organiczne CBD – olej konopny może zawierać ogromną ilość takich składników. Kanabinodiole wykazują szereg udowodnionych działań leczniczych, które potwierdziły się w wielu badaniach prowadzonych przez naukowców z całego świata. Przede wszystkim działają one silnie przeciwzapalnie, a także przeciwbólowo. Stosowane więc wewnętrznie będą doskonale sprawdzać się jako terapia wspomagająca przy nasilających się objawach ze strony układu ruchowego. Bardzo często osoby skarżące się na bóle kręgosłupa, zapalenia kości i stawów oraz reumatoidalne zapalnie stawów skutecznie poradziły sobie z tymi dolegliwościami w naturalny sposób wykorzystując do tego celu oleje konopne z wysoką zawartością kanabinodioli. Wewnętrzne stosowanie oleju uzupełnia również naszą dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu zapewniamy naszemu organizmowi ich odpowiednią dawkę. Warto również wiedzieć, że olej konopny możemy stosować zewnętrznie. Doskonale nawilża, regeneruje oraz natłuszcza naszą skórę. Sprawdza się świetnie przy problemach z chorobami dermatologicznymi, w tym łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, czy egzemie. Dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu, a także przeciwgrzybiczemu nie dopuści również do rozwoju zakażenia powstałych zmian skórnych, a dodatkowo może świetnie sprawdzić się przy leczeniu trądziku.
Największą popularność jednak zyskał dzięki udowodnionemu działaniu przeciwnowotworowemu. Okazuje się, że wpływa on hamująco na proces onkogenezy, dzięki czemu zmniejsza rozwój nowotworu, a także nie dopuszcza do powstawania przerzutów. Warto również wiedzieć, że olej konopny ma także właściwości przeciwwymiotne, a wiemy, że taki objaw często jest skutkiem ubocznym terapii nowotworu. Olej więc może okazać się doskonałym środkiem wspomagającym standardową terapię.