Skup samochodów w Bydgoszczy

Jeżeli nasz samochód uległ wypadkowi, w wyniku którego nie opłaca się go naprawiać, to jedynym rozwiązaniem jest jego złomowanie. Jeżeli jest to możliwe, to najlepiej zrobić to jak najszybciej, bo samochód szybko traci na wartości, a szczególnie uszkodzony. Ważną kwestią jest to, iż od momentu złomowania nie musimy już opłacać ubezpieczenia.

Kto skupuje samochody w Bydgoszczy?

skup aut bydgoszczW sytuacji posiadania w garażu uszkodzonego samochodu, którym nie jeździmy, musimy za niego cały czas płacić ubezpieczenie autocasco, które nie jest tanie. Dzieje się tak dlatego, że auto jest cały czas zarejestrowane jako czynne. Jeżeli je zezłomujemy, to zostanie ono automatycznie wyrejestrowane. Skupem aut zajmują się złomowiska, które poza samochodami, przyjmują też metal, stal, mosiądz, a także plastik. Są to wszystko materiały, które mogą być ponownie wykorzystane. Jeżeli będzie nam potrzebny dobry skup aut Bydgoszcz jest miastem, w którym bez problemu taki znajdziemy. Znajduje się tu bardzo dużo złomowisk, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców chcących sprzedać auto, lub kupić używane części zamienne w dużo niższej cenie. Złomowany samochód jest zawsze rozbierany na części zdatne do dalszej sprzedaży i te, które nadają się do utylizacji. Oczywiście nikt na złom nie oddaje nowych samochodów, bo jest to nieopłacalne. Najczęściej trafiają tu samochody mocno uszkodzone, których nikt nie chce kupić. Choć bywa, że ktoś kupi taki samochód, bo sam naprawia swój, taki sam model i potrzebne mu są części zamienne. Złomowiska najczęściej niedużo płacą za oddawane samochody i za sprawny pojazd osobowy możemy dostać od pięciuset do nawet kilku tysięcy, w zależności od marki, modelu i wagi auta. Samochody ciężarowe ze względu na swoją masę i gabaryty, pozwalają uzyskać cenę wyższą o około dwadzieścia, dwadzieścia pięć procent. Niesprawne samochody, które nie jeżdżą dostaniemy o trzydzieści pięć procent mniejszą kwotę. 

Skupem samochodów osobowych i ciężarowych zajmuje się coraz więcej firm. To dość opłacalny interes, ponieważ cena za kilogram złomu przy zakupie jest dość niska w porównaniu z ceną przy sprzedaży, która jest kilkukrotnie wyższa. Jeżeli nikt nie chce kupić naszego starego samochodu, to tylko złomowisko może go przyjąć.