Rysy na szybie samochodowej można usunąć

Chyba każdy kierowca przyglądający się przedniej szybie samochodowej zauważy, że jest na niej całkiem sporo zarysowań. Nie da się ich w żaden sposób uniknąć. Rysy na szybach samochodowych powstają najczęściej w zimę, bo wtedy korzystamy z wszelkiego rodzaju drapaczek do odśnieżania i odladzania. Przednie szyby dodatkowo mogą się rysować, gdy pomiędzy nimi a wycieraczkami pojawi się chociażby na chwilę drobny kamyczek. Zarysowań nie da się uniknąć, ale można się ich łatwo pozbyć.

Jak usunąć rysy na szybie samochodowej?

szybkie usuwanie rys z szybOkazuje się, że na usunięcie zarysowań z szyby samochodowej jest bardzo prosty sposób. Jeśli nie są to bardzo mocne zarysowania to wystarczy zwykła pasta do zębów, którą możemy nałożyć na miejsce, w którym znajduje się rysa. Można od razu spolerować szybę przy użyciu odpowiedniej ściereczki lub padu polerskiego. Można też zostawić pastę na kilka godzin i potem dokładnie zetrzeć ją z szyby. To może pomóc, ale nie musi. W internecie można też nabyć gotowe zestawy do polerowania szyb i usuwania z nich zarysowań. Środkiem, który w takich zestawach jest oferowany jest tlenek ceru. Jeśli użyjemy takiego zestawu w umiejętny sposób to mamy dużą szansę, że zarysowania znikną albo przynajmniej przestaną być aż tak widoczne. Nie każdy jednak czuje się na siłach, żeby szybę samochodową polerować samodzielnie. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które oferują szybkie usuwanie rys z szyb samochodowych. Wystarczy podjechać do takiego warsztatu na niespełna godzinę, żeby pozbyć się zarysować z wszystkich szyb w samochodzie. Fachowcy od usuwania zrysowań mają odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, dzięki którym na szybie po zarysowaniach nie będzie nawet śladu. Za jedną szybę zapłacimy kilkadziesiąt złotych, ale za to mamy gwarantowany efekt, którego samodzielnie możemy nie osiągnąć nigdy.

Co bardziej odważni kierowcy na pewno zakupią odpowiedni zestaw i spróbują samodzielnej renowacji szyb w swoim samochodzie. Jeśli się nie uda to zawsze można skorzystać z usług warsztatu oferującego profesjonalne polerowanie. Mimo wszystko jednak większość kierowców nie ma aż takiego zaufania do swoich umiejętności i woli zlecić polerowanie szyb fachowcom. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie, bo do usunięcia zarysowań potrzebne są odpowiednie narzędzia.