Rekomendowane obuwie profilaktyczne Memo na cały rok

Troska o prawidłowy rozwój dziecka towarzyszy rodzicom nieustannie. Im dziecko mniejsze, tym więcej pojawia się pytań dotyczących prawie każdej dziedziny. Nie ma się jednak czemu dziwić, zwłaszcza gdy w grę wchodzą kwestie delikatne i zasadnicze, takie jak dobór odpowiedniego obuwia dla maluszków. Ten temat bardzo często spędza rodzicom sen z powiek i skłania zarówno do szeroko zakrojonego poszukiwania informacji, jak i do radzenia się specjalistów.

Jak wybrać obuwie profilaktyczne Memo?

rekomendowane obuwie profilaktyczne memoWłaściwe dobranie obuwia, zwłaszcza tego pierwszego, jest jedną z tych spraw, które wymagają sporego namysłu. Maleńka stópka wymaga takich butów, które spełnią szereg konkretnych wymagań. Jakie to wymagania? Przede wszystkim w grę wchodzi konstrukcja i wykonanie bucików. Muszą być one wykonane tak, by stopa dziecka nie koślawiła się, nie krzywiła ani nie uciekała z buta. Nie wystarczy jedynie kierować się rozmiarem obuwia, należy również dokładnie przyjrzeć się jego wykonaniu. But musi być solidny, wykonany z zachowaniem wysokiej jakości. Powinien również posiadać podeszwę elastycznie dopasowującą się do stopy. To właśnie dobra konstrukcja obuwia sprawia, że dziecko przyjmuje należytą postawę ciała, dlatego tak ważne jest, aby bucik został dobrze dopasowany do małej stopy. Rekomendowane obuwie profilaktyczne Memo to nie tylko odpowiednie wykonanie i elastyczna podeszwa, ale również dobre materiały, które nie uczulą i nie podrażnią skóry. Hipoalergiczne tworzywo to także ważna cecha dobrych bucików, ponieważ skóra małych dzieci jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Obuwie dla najmłodszych powinno być wykonane z takich materiałów, które są naturalne – dzięki temu mała stópka nie będzie się obcierała ani pociła. Znaczenie ma również wysokość cholewki. Dzieci rozwijające się w sposób prawidłowy mogą sobie pozwolić na niską cholewkę, w przypadku występowania schorzeń lub wad konieczna jest cholewka średnia lub wysoka.

Odpowiednią profilaktykę, podobnie jak i korekcję, przeprowadza się po konsultacji z lekarzem specjalistą, a dzięki prawidłowo noszonym bucikom już po pół roku będzie można zauważyć znaczną poprawę. Z punktu widzenia rodzica – trudno o coś bardziej radującego serce niż zgodny z normami rozwój pociechy, ale dobrze jest też wybrać tak, aby i dziecko było zadowolone ze swoich bucików.