Przedszkole dla psów

 

Bardzo dużo osób mieszkających w mieście decyduje się na posiadanie psa. Psy tak samo jak ludzie mają swoje charaktery, przyzwyczajenia, a niektóre nawet z natury są agresywne. Jeżeli nie możemy sobie poradzić z naszym psem, to można go wysłać do przedszkola.

Jakie psy trafiają do psiego przedszkola?

Psie przedszkole WarszawaNajlepsze rezultaty tresury zwierząt uzyskamy, jeżeli będzie ona prowadzona już od szczeniaka. Nie każdy potrafi samodzielnie w domu tresować psa, a im później to zrobimy, tym ciężej będzie go czegokolwiek nauczyć. Jeżeli interesuje nas psie przedszkole Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy specjalne ośrodki zajmujące się kompleksowym szkoleniem szczeniaków. Możemy tu przyjść z każdym psem w okresie szczenięcym. Tresura jest prowadzona przez specjalistów odpowiednio wyszkolonych do pracy ze zwierzętami. Zajęcia są prowadzone w niewielkich grupach i polegają na bezstresowym uczeniu psa właściwych zachowań i reakcji. Głównym celem psiego przedszkola, jest nauczenie szczeniaka załatwiania swoich potrzeb poza miejscem zamieszkania, samotnego pozostania w domu, reagowanie na przywoływanie, czy aportowanie. Wiele szczeniąt przez długi czas gryzie swoich właścicieli po rękach i nogach, a na takich zajęciach w przedszkolu, trenerzy są w stanie oduczyć naszego pupila tego złego zwyczaju. Zajęcia odbywają się na zamkniętym terenie, gdzie psy mają dostęp do wybiegu, basenu, czy toru przeszkód. W takim miejscu właściciel może się nauczyć odczytywać sygnały wysyłane przez swojego psa.

Pies, który przebywa z nami w domu, powinien być łagodny i posłuszny, dlatego zapisanie go do psiego przedszkola jest świetnym pomysłem jeżeli sami sobie nie potrafimy z nim dać rady. W Warszawie znajduje się przynajmniej kilka takich przedszkoli dla szczeniaków.