Prowadzenie szkoleń z makijażu permanetnego

Jestem od dziesięciu lat profesjonalną kosmetyczką. W wolnych chwilach prowadzę szkolenia. Mam do tego odpowiednie certyfikaty, na podstawie, których mogę uczyć innych. Bardzo to lubię, gdyż uwielbiam przekazywać wiedzę innym, którzy jej nie posiadają, a chcieliby się czegoś nowego nauczyć. Do przeprowadzania szkoleń mam wygenerowane specjalne pomieszczenie, do którego zakupiłam odpowiednie sprzęty, na których można się uczyć.

Cykl szkoleń z makijażu permanentnego

szkolenia - makijaż permanentny na śląskuOstatnio w modzie jest robienie makijażu permanentnego. Moje klientki dosyć często zapisują się na takiego typu zabiegi. Wyszłam więc na przeciw osobom, które chciałyby się go nauczyć. Oczywiście chodzi o kosmetyczki. Nigdy nie przyjmuję na szkolenia osoby, które z kosmetyką nie mają nic wspólnego. Zamieściłam więc informację w Internecie: szkolenia – makijaż permanentny na śląsku. Podałam tam oczywiście wszystkie swoje dane, tak by każdy mógł trafić. Mam bardzo dużo chętnych, więc postanowiłam zrobić taki mały cykl szkoleń. Jedni chcą nauczyć się malować brwi, inni usta. Każdemu więc muszę dogodzić. Jeżeli ktoś chce, to może zapisać się tylko na jedną część szkolenia, a jak ktoś chce, to oczywiście na cały cykl. Jedno szkolenie nie jest drogie, ale jak ktoś wybierze cały cykl szkoleń, to za każdą część musi zapłacić, tak jak osoba idąca na jedno szkolenie. Ja jestem zwolenniczką robienia makijażu permanentnego dlatego, że utrzymuje się on na skórze przez kilka lat. W związku z tym, klientki dość często zapisują się na zrobienie takiego makijażu. Co za tym idzie musi je wykonywać osoba dobrze przeszkolona. Na koniec szkoleń wręczam swoim kursantom próbki barwników, które będą mogły wlać do urządzenia i spróbować wykonać jeden zabieg na klientce. Zazwyczaj kursanci wychodzą ode mnie bardzo zadowoleni. Wysyłają mi później zdjęcia makijażu, które sami wykonują u siebie w gabinecie kosmetycznym.

Szkolenia z makijażu permanentnego są bardzo praktycznymi zajęciami. Szkoleni mogą sami próbować ćwiczyć z urządzeniem do makijażu, poznają różnego rodzaje barwniki i oczywiście metody przeprowadzania makijażu permanentnego. Ja nie mogę się doczekać kolejnych szkoleń, gdyż przychodzą do mnie ciekawi ludzie, od których też mogę się czegoś nauczyć. Przede wszystkim mogę im przekazać wartościową wiedzę, którą z pewnością nie posiądą z podręczników, albo z innych szkoleń, na które też jeżdżą.