Program zakupu mieszkań mdm

Podobno każdy mężczyzna marzy o tym, aby w swoim życiu postawić dom. Dawniej nie wymagało to aż tak wielu zabiegów. Kwestią kluczową było jedynie zorganizowanie potrzebnych materiałów budowlanych. Dziś cała sprawa rozbija się o koszty. Czy wysokie? Dla wielu z młodych niezmiernie. Zaczynając karierę zawodową, pracujemy na najniższych szczeblach, gdzie o wysokie zarobki trudno. Dopiero zdobywamy doświadczenie. Koszty zakupu mieszkania czy budowy domu są zupełnie niewspółmierne do otrzymywanego wynagrodzenia.

Jak kupić mieszkanie mdm?

mieszkania mdm w RzeszowieSzczęśliwcami są ci, których rodzice wspomogą finansowo na początku drogi. Nie każdy jednak może liczyć na takie profity. Niektórzy całe studia samodzielnie się utrzymywali i także jako świeżo upieczeni pracownicy sami muszą o siebie zadbać. Każdy jednak marzy, aby mieć swój kąt. Kilka lat temu z pomocą przyszedł młodym program MDM, czyli „Mieszkanie dla młodych”. Finansowany przez państwo wspomaga ludzi do 35. roku życia, którzy planują mieć swoje lokum. Program działa wyłącznie na rynku pierwotnym nieruchomości. W przypadku domu obejmuje budowę nowej nieruchomości czy przebudowę starszej. Wnioski należało składać do 30 września 2018 roku. Sprawiedliwe było to, że nie miała tu znaczenia wysokość zarobków ani stan cywilny. O wsparcie mogły zwracać się zarówno małżeństwa, jak i osoby stanu wolnego czy żyjące w nieformalnych związkach. Aby zorientować się, gdzie można kupić mieszkanie w tym programie, wystarczy umieścić w wyszukiwarce internetowej hasło „mieszkania mdm w Rzeszowie”, aby wyszukać dostępne nieruchomości na terenie tego czy każdego innego polskiego miasta. Ograniczenia pojawiały się w metrażu nieruchomości – do 75 metrów kwadratowych w przypadku mieszkań i do 100 metrów kwadratowych w przypadku domów. Oczywiście znaczenie miała też cena. Te były różne zależnie od lokalizacji na terenie Polski i były aktualizowane co około pół roku na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Ten program niewątpliwie dał szansę niejednemu młodemu obywatelowi kupić własną nieruchomość. Dawał możliwość dopłaty do wkładu własnego i spłatę części kredytu lub zwrot kosztów za niektóre materiały budowlane. To wymierna pomoc, którą można odczuć. Z wnioskiem mogła zgłosić się każda osoba, która spełniała warunki. Jeśli spełniło się wszystkie wymogi programu, znało się dobrze jego wymagania i obwarowania, transakcja mogła przebiec sprawnie i z korzyścią dla nabywcy. Wielu młodych cieszy się już dziś swoimi domami i mieszkaniami zakupionymi w tym programie.