Profesjonalny kontener socjalny

W większości przypadków, socjalne obiekty kojarzą się ze słabą jakością i niskim standardem. Jednakże nie zawsze tak musi być, zwłaszcza jeżeli chodzi o pomieszczenia mieszkalne czy mobilne domy socjalne. Już od dawna są one powszechnie wykorzystywane.

Jakie jest zastosowanie kontenerów socjalnych?

budowa kontenera socjalnegoO kontenerach słyszał każdy i przeważnie są one łączone z transportem morskim, ale można je też znaleźć na placach budowy. Jednakże to niejedyne ich zastosowanie. Na rynku dostępne są domy kontenerowe, które na zachodzie cieszą się dużym zainteresowaniem, a u nas coraz częściej są wybierane na domy letniskowe. Jednakże budowa kontenera socjalnego jest znacznie tańsza niż standardowego domu czy nawet domku letniskowego. Głównie wynika to ze standardu i zastosowanych materiałów budowlanych. Kontenery socjalne są, przede wszystkim, wykorzystywane jako tymczasowe miejsca mieszkalne dla pracowników, biura, szatnie, przebieralnie czy nawet budki wartownicze. Ich głównym składnikiem jest metalowy kontener, który jest uprzednio specjalnie przystosowywany do wymogów mieszkalnych. Jest on obudowany specjalnymi warstwowymi płytami, są wprawione drzwi i okna oraz co najważniejsze, jest ocieplony odpowiednią grubą warstwą wełny mineralnej. Jeżeli chodzi o wnętrze, to w przypadku kontenerów socjalnych są one urządzone minimalistyczne i najczęściej w średnim standardzie. Ich zaletą jest możliwość transportu w dowolne miejsce w każdej chwili oraz niewielkie rozmiary. Mogą się składać z jednego lub nawet kilku kontenerów.

Jeżeli chodzi o czas potrzebny na budowę domu socjalnego z kontenera, to najczęściej zabiera to kilka dni, gdyż  wykonuje to profesjonalna firma budowlana. Za taki kontener, wykończony pod klucz, trzeba zapłacić od trzydziestu do nawet sześćdziesięciu tysięcy złotych.