Profesjonalni stomatolodzy dbają o zęby dzieci

Odpowiednia i właściwa pielęgnacja zębów oraz całej jamy ustnej rozpoczyna się tak naprawdę już od pierwszych dni życia maluszka. Początkowo jest to jedynie przemywanie wnętrza jamy ustnej wacikiem nasączonym wodą. Starszym maluchom, które posiadają już pierwsze zęby wystarczy mycie ich silikonową szczoteczką nakładaną na palec. Ma to za zadanie oczyszczenie ząbków oraz języka z zanieczyszczeń, które powstały podczas jedzenia.

Stomatolodzy dziecięcy z pozytywnym nastawieniem do najmłodszych

stomatolog dziecięcy chorzówNiewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że dbanie o zęby to nie tylko właściwa higiena oraz regularne szczotkowanie zębów. To także unikanie cukru poprzez zmniejszenie spożycia słodyczy oraz słodzonych soków, które mogą przyczyniać się do powstania próchnicy, a co za tym idzie problemów z zębami. Podawanie słodkich przekąsek kilka razy dziennie bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu naszych pociech, a picie soków przed snem oblepia zęby malucha, co w efekcie im szkodzi. Jeśli pojawią się u naszych dzieci problemy z zębami lub zwyczajnie zależy nam na ich przeglądzie konieczna jest wizyta z dzieckiem u dentysty. Ważne jest, by dziecko nie obawiało się wizyty, konieczna jest rozmowa z pociechą i wytłumaczenie jej, jak będzie przebiegać wizyta. Dużą rolę odgrywa tu dobry stomatolog dziecięcy Chorzów jest miastem, gdzie znajdziemy profesjonalne gabinety, które zatrudniają stomatologów mających świetne podejście do najmłodszych pacjentów. Wizyta odbywa się w przyjemnej atmosferze, która sprawia, że maluchy czują się swobodnie i nie stresują się siedząc na fotelu dentystycznym. Zabiegi jakie są oferowane dzieciom to przede wszystkim fluoryzowanie zębów i borowanie oraz zakładanie plomb. Dla dzieci atrakcją jest wybór koloru plomby, jaka ma być użyta, dziewczynki najczęściej wybierają różowe, z kolei chłopcy niebieskie. Dla wielu dzieci ważna jest obecność mamy lub taty przy wizycie, często rodzice biorą swoją pociechę na kolana, co jest dużym wsparciem i dodaje dziecku otuchy. 

Dla dzieci wizyta u dentysty może być stresującym przeżyciem. Ważne zatem, by znaleźć stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu najmłodszych, bowiem odpowiednie podejście, cierpliwość i pozytywne nastawienie do maluchów jest w stanie sprawić, że dziecko polubi wizyty w gabinecie i będą mu się one kojarzyły pozytywnie, co sprawi, że za każdym razem chętnie zasiądzie na fotelu dentystycznym.