Profesjonalne rusztowanie dla amatorów

W tym roku w końcu ocieplimy nasz dom. Czeka nas ciepło na zimę. Do tej pory, bowiem, mieliśmy na murach położoną cienką warstwę styropianu, która nie do końca zatrzymywała ciepło wewnątrz domu. Zastanawialiśmy się z mężem, czy podołamy ocieplaniu budynku bez wynajmowania specjalnej ekipy. Okazało się, że chętnie pomogą nam bracia męża, dlatego nie trzeba będzie martwić się o zatrudnianie dodatkowych osób.

Rusztowanie, które można wypożyczyć

rusztowania drabexOd kilku lat mamy okazję mieszkać w pięknym, zabytkowym domu, który dostałam od swojej cioci. Minus budynku był taki, że jest na nim położona cienka warstwa styropianu, która słabo zabezpieczała przed zimnem. W tym roku postanowiliśmy położyć porządne ocieplenie, dzięki czemu zima nie będzie nam straszna. Mamy już kupione wszystkie materiały. Zorganizowaliśmy też osoby do pomocy- zobowiązali się do niej bracia mojego męża. Chcieliśmy się już nawet zabierać za pracę, kiedy to uświadomiliśmy sobie, że przecież będzie nam potrzebne rusztowanie. Ceny takich rusztowań są różne, ale raczej poza naszym zasięgiem z racji tego, że byłaby to bezzwrotna inwestycja. Okazało się, jednak, że nasz znajomy wypożycza rusztowania drabex, idealnie nadające się do ocieplania fasady domu. Rusztowania te są bardzo proste w montażu, a przy tym można je układać w dowolny sposób, tworząc różnej wysokości piętra. Solidne mocowania i wysokiej jakości materiał, z którego rusztowania te są zrobione, powodują, że całość jest niezwykle stabilna. Na spokojnie więc osoby, nie mająca na co dzień do czynienia z budową, mogą korzystać z tego rodzaju narzędzia. Wypożyczenie rusztowania jest bardzo korzystne cenowo. Płaci się za ilość dni, podczas których będzie sprzęt wypożyczało. Pomyśleliśmy nawet o tym, że zakup rusztowania z myślą o późniejszym wypożyczaniu go jest całkiem opłacalną inwestycją. Może pomyślimy o niej w przyszłości.

Ocieplanie domu na własną ręke wymaga nie tylko styropianiu i wiedzy na temat tego, w jaki sposób go położyć. Potrezbny jest jeszcze odpowiedni sprzęt, żeby móc dotrzeć do wyższych partii domu. Do tego najlepiej sprawdza się rusztowanie. Nie trzeba go jednak kupować. Rusztowania są dostępne narynku do wypożyczenia. Stawka jest całkiem opłacalna a my mamy dostęp do profesjonalnego sprzętu.