Poszukiwania profesjonalnego kursu kosmetycznego

Po zdaniu matury bardzo długo nie wiedziałam, co mogłabym teraz zrobić. Nie bardzo chciałam iść na studia, ale nie mogłam się odnaleźć w żadnej pracy, której próbowałam do tej pory. Nie mogłam tak po prostu siedzieć w domu, bo już zaczynało mnie to nudzić. W końcu doszłam do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie kursu kosmetycznego.

Gdzie w Poznaniu zrobię kurs kosmetyczny?

kursy kosmetyczne poznańMiałam jakieś wewnętrzne przekonanie, że w tym zawodzie bym się odnalazła. Musiałam tylko znaleźć ośrodek szkoleniowy, który oferował profesjonalne i certyfikowane kursy kosmetyczne Poznań to duża miejscowość, dlatego na szczęście nie miałam z tym żadnego problemu. Zdecydowałam się udać na solidny kurs, który przygotowywał do pracy kosmetyczki. Był on polecany przez wiele osób, które zdecydowały się z niego wcześniej skorzystać. Przede wszystkim dlatego, iż był prowadzony przez doświadczone kosmetyczki i stylistki oraz kończył się egzaminem, po którym można było uzyskać certyfikat. Składał się on z dwóch części. Pierwszej teoretycznej, gdzie uczyliśmy się podstawowych zagadnień związanych z pracą w zawodzie. W drugiej części odbywaliśmy praktyki w prawdziwym salonie kosmetycznym, gdzie można się było naprawdę wiele nauczyć i nabrać wprawy i doświadczenia w wykonywaniu podstawowych czynności i zabiegów kosmetycznych.

Kurs trwał w sumie pół roku. Byłam z niego bardzo zadowolona. Zajęcia odbywały się w centrum Poznania, dlatego nie miałam problemu z dojazdem. Dodatkowo w cenie kursu były już opłacone wszystkie materiały naukowe (w tym książki), które mogliśmy zabrać dla siebie. Grupa osób z którymi odbywałam kurs była niewielka, zaledwie kilkuosobowa, dzięki czemu każdy mógł liczyć na indywidualną pomoc osoby prowadzącej zajęcia, co było dla mnie ważne.