Postarzanie mebli – nowa moda

Dzisiaj w sklepach możemy kupić praktycznie wszystko, najprostsze meble w minimalistycznym stylu ale i te najbardziej fikuśne. Możemy zamówić meble na zamówienie, chociaż rynek jest tak pełny, że z pewnością znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Mimo to wciąż szuka się innych rozwiązań, a jednym z nich jest postarzanie mebli. A kilka informacji o tym procesie i powodach jego stosowania w tekście poniżej.

Kilka słów o postarzaniu mebli

postarzanie mebliWiele osób uważa, że dawne czasy, jakaś określona epoka ileś lat temu miała swój klimat i wyjątkowy urok. Dlatego też meble charakterystyczne dla danej epoki tracą miano starocia a zyskują miano antyku i artykułu wartościowego. Jednak w obecnych czasach nie jest łatwo zdobyć takie meble, gdyż jest to bardzo kosztowne. Jednak jest sposób na to, by dać nowym i względnie tanim meblom stary lecz wyjątkowy wygląd. Postarzanie mebli nie jest łatwe, jednak potrafi dać naprawdę przepiękny efekt. Dzisiaj najczęściej postarza się meble w kuchni, by urządzić ją w nieco ruralistycznym stylu. Postarzałe meble świetnie komponują się z miedzianym i złotym kolorem. Te odcienie natomiast dobrze wyglądają z białym lub zielonym. Dlatego też postarzane meble często maluje się na kolor biały lub właśnie zielony, a kuchenne dodatki wybiera się w kolorze miedzianym. Mogą to być na przykład miedziane uchwyty czy też miedziane patelnie, które wisiałyby nad blatami.

Każdy chce nadać wnętrzom w swoim domu wyjątkowego klimatu. Obecnie mamy naprawdę wiele dostępnych rozwiązań i jak już wspomniano – postarzanie mebli jest jednym z nich. Dobrze jest szukać nietypowych sposobów aranżacji, by nasze wnętrze było unikalne i inne od tych, które są wybierane przez większość ludzi w dzisiejszych czasach, przez co część wnętrz wygląda tak samo.