Pościel niemowlęca w odcieniu mięty

Pokój małego dziecka dekorowany jest zwykle w jasnych barwach. Pastelowe kolory zapewniają spokój i poczucie bezpieczeństwa dziecku. Jest jeszcze jeden powód, dla którego jasne barwy i pastele dominują w wyprawce i wystroju dziecięcego pokoiku. Po narodzinach maluch nie rozpoznaje barw. Wzrok kształtuje się dopiero po kilku tygodniach, dlatego otoczenie nowo narodzonych dzieci powinno być spokojne i estetyczne. Miętowy odcień pościeli jest bardzo modny w tym sezonie.

Modne kolory dziecięcych pościeli

miętowa pościel dla niemowlątKompletując wyprawkę i meblując pokój noworodka, warto zakupić przynajmniej dwa zestawy pościeli. Maluch powinien przebywać w estetycznych i sterylnych warunkach, dlatego i pościel należy prać raz na tydzień. Wśród uniwersalnych i bardzo modnych kolorów poszewek do łóżeczka, są przede wszystkim pastele, odcienie bieli, szarości, jasne błękity i róże. Kolory kontrastujące nie są wskazane. Najładniejsze dziecięce pokoiki mają charakter skandynawskich sypialni, gdzie dominują uniwersalne, neutralne beże, biele, écru i kolory mięty. Bawełniana miętowa pościel dla niemowląt idealnie pasuje zarówno do sypialni dziewczynki, jak i do chłopięcego pokoiku. Kolor mięty zalicza się do pastelowych odcieni, podobnie jak pudrowe róże i błękity. Jednocześnie jeśli rodzic nie jest pewien płci dziecka i chce zapewnić sobie wybór, to właśnie mięta będzie najbardziej odpowiednia. Lekka zieleń morska uspokaja i wycisza. Wspaniale współgra z drewnianą ramą łóżeczka i z innymi elementami wystroju dziecięcej sypialni. Maluch co prawda po urodzeniu niewiele widzi, raczej dostrzega rozmyte barwy, lecz tydzień po tygodniu kształtuje się wyraźniejsze widzenie. Miętowa pościel idealnie nadaje się do pokoiku noworodka. Jest uniwersalne i neutralna i łatwo ją połączyć z innymi kolorami: bielą, szarością, pastelami.

Odcienie mięty lub tez kolor morski, idealnie nadają się jako dominujące barwy w pokoju niemowlaka. Rodzice, którzy zastanawiają się nad wyborem pościeli do łóżeczka lub kołyski, mogą śmiało postawić na pościel w odcieniu mięty. Ten piękny, nietuzinkowy kolor doskonale pasuje do drewnianego łóżeczka i jest dedykowany zarówno dla dziewczynki, jak i dla małego chłopca. Jeśli rodzice szukają niebanalnej pościeli do łóżeczka, to poszewki w kolorze mięty będą bardzo ładnie wyglądały.