Posadzki przemysłowe w Warszawie

Wykonywanie posadzek na halach przemysłowych wiąże się z odpowiednim dobraniem rodzaju zaprawy. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, jeśli układamy posadzkę bezpośrednio na gruncie, ponieważ wykonana płyta jest narażona na działanie sił, wynikających z osiadania obciążonych warstw gruntu. Powinniśmy więc zadbać o to, aby parametry takiej posadzki były jak najbardziej dostosowane do jej przeznaczenia.

Wykonywanie posadzek przemysłowych

posadzki przemysłowe warszawaWykonując posadzki w gabarytowych obiektach, powinniśmy dokładnie stosować się do wytycznych projektanta. Aby prace przebiegły sprawnie, powinniśmy zdecydować się na wynajęcie odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w pracach związanych z układaniem betonowych podłóg. Szczególnie na terenie dużych miast, takich jak Warszawa, warto znaleźć fachowców, którzy będą potrafili profesjonalnie wykonać usługę. Posadzki przemysłowe wykonuje się z betonu konstrukcyjnego lub architektonicznego. Niejednokrotnie jest tak, że powierzchnia hali przekracza 10 tysięcy metrów kwadratowych, więc wykonanie takiej podłogi jest bardzo dużym przedsięwzięciem logistycznym. Przede wszystkim powinniśmy z wyprzedzeniem znaleźć odpowiedni węzeł betoniarski, który będzie w stanie dostarczać nam mieszankę betonową w bardzo dużej ilości w odpowiednich odstępach czasu. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli pomiędzy kolejnymi samochodami wystąpią zbyt długie przerwy, nastąpi opóźnienie w pracach. Jeśli przerwa będzie trwała kilka godzin istnieje prawdopodobieństwo, że ułożony wcześniej beton zdąży już wstępnie związać i nie uda nam się wykonać odpowiedniego połączenia nowych warstw. Może to skutkować wystąpieniem pęknięć w miejscu połączenia. Posadzki przemysłowe Warszawa są bardzo często wykorzystywane również w mniejszych obiektach. Ich zalety i właściwości doceniają właściciele mniejszych hurtowni oraz sklepów i chętnie decydują się na takie właśnie rozwiązania.

Mieszanka betonowa, która jest przeznaczona na posadzki, bardzo często oprócz kruszywa i cementu zawiera dodatkowe zbrojenie rozproszone. Jego zastosowanie, razem z wykonaniem odpowiednich nacięć , które mają pełnić funkcję dylatacji, ma na celu zwiększenie wytrzymałości całej konstrukcji oraz zabezpieczenie powierzchni przez niepożądanymi rysami i pęknięciami.