Popołudnie kuchenne w podstawówce

Jestem nauczycielką techniki i od wielu lat uczę dzieci w jednej ze szkół podstawowych. Dzieciaki są świetne i bardzo kreatywne. Wiadomo, że zawsze zdarzą się jakieś łobuziaki, które próbują rozbić lekcje i przeszkadzać innym, ale staram się do tego nie dopuszczać u siebie na lekcjach. W ramach zajęć wykonujemy różne wycinanki, ale także w programie mamy lekcje gotowania i właśnie taka jedna mnie teraz czeka. 

Fartuszki dla dzieciaków na zajęcia

 kuchenne fartuchy damskieJako, że w programie mamy zaplanowane zajęcia kuchenne to musieliśmy znaleźć salę, w której będzie to możliwe. Dzieciaki podczas zajęć mają stworzyć proste dania. Oczywiście działają w grupach, a na przygotowanie potrawy mają dwie godziny lekcyjne. Jedyny problem jest z odzieżą. Nie chciałabym, żeby dzieciaki się pobrudziły, dlatego postanowiłam zakupić dla nich fartuszki, oczywiście za szkolne pieniądze. Ciężko w sklepach znaleźć w sklepie rozmiary dla dzieci, dlatego postawiłam na kuchenne fartuchy damskie. Często kobiety są dość drobne, dlatego też damskie modele będą jak najbardziej odpowiednia dla dzieci z piątek klasy podstawówki. W sumie to można już powiedzieć, że młodzieży, a nie dzieci. Pani sprzedawczyni przygotowała mi takie kuchenne fartuchy damskie w najmniejszych rozmiarach. Na wszelki wypadek wzięłam jeszcze 3 większe, ponieważ w tej klasie są też troszkę bardziej wyrośnięte osoby. Mam nadzieję, że szczególnie chłopcy nie będą narzekać jak pokażę im fartuszki. Starałam się wybierać jak najbardziej neutralne wzory, które będą odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Mam jednak syna i wiem, że trzeba bardzo dużo sprytu, żeby przekonać go do różnych rzeczy. Myślę, że do założenia fartucha ciężko i to bardzo byłoby go namówić. Niestety takie są wymogi. Okrycie wierzchnie musi być zakryte. 

Nadszedł ten wielki dzień. Dzieciaki ze swoich domów poprzynosiły składniki oraz potrzebne narzędzia. W sali już przygotowałam dla nich fartuszki, z których mogę korzystać. Mam nadzieję, że będą grzecznie pracować w grupie, bez żadnych kłótni. Wiadomo, że w przypadku takich zajęć każdy chce być najlepszy co może powodować niepotrzebne spory. Na szczęście klasa, z którą dziś prowadzę zajęcia do tej pory nie sprawiała żadnych problemów i mam nadzieję, że w dniu dzisiejszym się to nie zmieni.